_______

 

מה המחקר הזה לימד אדם שלא האמין בין הקשר של מיינדפולנס, אכילה מודעת וירידה במשקל

המחקר השבועי – אחת ולתמיד, האם אכילה מודעת (מיינדפולנס) – גורמת לשובע?

או במילי אחרות, מה הקשר בין מיינדפולנס, אכילה מודעת וירידה במשקל

תמיד רציתי לברר את הנושא של ׳׳תלעס לאט יותר, תשבע יותר׳׳ באופן מחקרי. וסוף סוף מצאתי סימוכין לזה.


הרקע:

מיינדפולנס מקודם יותר ויותר כדרך יעילה לאכול בריא יותר ולשפר את הנראות שלנו ע״י ירידה במשקל. ישנן דרכים שונות ליישם מיינדפולנס בזמן האכילה, אך אחת הנפוצות היא לשים לב לתחושות שהמזון נותן לנו.

זאת אומרת, הריח, המראה, הטעם, המרקם הטמפרטורה של האוכל וכו׳.
יש עדויות שהשיטה הזאת מפחיתה את כמות הקלוריות שאנחנו אוכלים, אבל מנגד יש הרבה ממצאים סותרים.

המחקר עצמו
מבצעי הניסוי לקחו 99 נשים (גיל ממוצע של 22, BMI ממוצע של 22) וביקשו מהן להתמקד בתכונות בתחושתיות של האוכל שלהן ובפעולות הפיזיות של לעיסה ובליעה בזמן האכילה, הן קיבלו הוראה לאכול ללא הסחות דעת, בלי טלוויזיה, או טלפון.

קבוצת הביקורת לא קיבלה הנחיות כלשהן (זה אומר שהן אכלו כמו שהיו רגילות)

המשתתפים מילאו יומן אוכל של 24 שעות בסוף כל יום במשך 3 ימים שלמים.


התוצאה העיקרית הייתה צריכת קלוריות כוללת.

התוצאות המשניות היו הצריכה הכוללת של סוכרים מוספים, שומן רווי, פירות וירקות וסיבים.

התוצאות
לא היו הבדלים בצריכת הקלוריות בין 2 הקבוצות.

לא בזמן האוכל עצמו, ולא ב-24 השעות שלאחר מכן.

מילה אישית:

אני יודע שכולם תמיד מחפשים הצדקה שזה נורא לאכול מול הטלוויזיה וכו׳ וכו׳, וזה מאוד הגיוני … אבל במחקר הזה, אין עדויות לזה. כמובן, זה עדיין מחקר אחד וצריך עוד לבדוק ולחקור

קרדיט:

https://examine.com/

אוהב מאוד, ג׳ניה רומסקי, בריאותלי.

ג'ניה רומסקי

ג'ניה רומסקי

ג'ניה רומסקי, מייסד בריאותלי - עזר למעל 17,000 נשים להשיג את המטרת החיטוב והבריאות שלהן. כתב 3 ספרי רבי מכר - דיאטת החירום, הדיאטה האחרונה והתפריט המושלם. השיטה שלו שבזכותה הגיע לערוץ 10, Ynet, דה מרקר, ישראל היום ועוד מושתת על המדע הכי מתקדם ומותאמת לגוף האישה

הצהרת אחריות: המידע באתר זה אינו מיועד או משתמע כתחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מקצועי. כל התוכן, כולל טקסט, גרפיקה, תמונות ומידע, הכלול באתר זה או באתרים הקשורים אליו, הוא למטרות מידע כללי בלבד. בריאותלי אינה אחראית על דיוק המידע הכלול באתר אינטרנט זה או באתרים קשורים, וכל אדם מצריך התייחסות שונה, המידע באתר עשוי להשתנות ללא הודעה מוקדמת. אם את מתכוונת ליישם את המידע באתר הזה, או בכל אתר אחר ויש לך מצב רפואי מסויים, את מוזמנת להתייעץ עם הרופא המטפל שלך.

 

ג'ניה רומסקי

אודות - ג'ניה רומסקי

המטרה של ג'ניה רומסקי היא אחת: לגרום ל-100,000 אלופות להתחטב ולאהוב את מה שהן רואות במראה – וכל זה בזמן שאת יודעת איך להסביר את התוצאות שהגעת אליהן, לסביבה הקרובה שלך – בשביל להפוך את המדינה לבריאה יותר.

מעל ל- 17,000 לקוחות מרוצות

Facebook
ג'ניה רומסקי

אודות - ג'ניה רומסקי

המטרה של ג'ניה רומסקי היא אחת: לגרום ל-100,000 אלופות להתחטב ולאהוב את מה שהן רואות במראה – וכל זה בזמן שאת יודעת איך להסביר את התוצאות שהגעת אליהן, לסביבה הקרובה שלך – בשביל להפוך את המדינה לבריאה יותר.

המוצרים המומלצים

חדש! Im מגנזיום

קקאו 10x

דף המוצרים הפופולארים

בריאותלי בי באלאלנס

הפרוביוטיקה של בריאותלי - ''פרוטקטור'' חזר למלאי!

קולגן ונוס של בריאותלי

חיטובית - חלבון פרימיום

הדיאטה האחרונה (תוכנית הדגל)

מאמרים פופולארים

Facebook

הצהרת אחריות: כל המידע שנכתב בדף זה מיועד לאנשים בריאים. המידע באתר זה אינו מיועד או משתמע כתחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מקצועי.


כל התוכן, כולל טקסט, גרפיקה, תמונות ומידע, הכלול באתר זה או באתרים הקשורים אליו, הוא למטרות מידע כללי בלבד. בריאותלי אינה אחראית על דיוק המידע הכלול באתר אינטרנט זה או באתרים קשורים, וכל אדם מצריך התייחסות שונה, המידע באתר עשוי להשתנות ללא הודעה מוקדמת. אם את מתכוונת ליישם את המידע באתר הזה, או בכל אתר אחר ויש לך מצב רפואי מסויים, את מוזמנת להתייעץ עם הרופא המטפל שלך.

 

דילוג לתוכן