_______

 

האמת על התזונה הצמחונית – מה המחקר המפתיע ביותר מצא על התזונה המסתורית הזאת

אז כמו בכל שבוע, אנחנו מביאים לך על מגש של זהב את המחקרים הכי חמים ועדכניים בתחום הבריאות. והיום יש לנו משהו מרתק! כל האמת על התזונה הצמחונית

כל האמת על התזונה הצמחונית
כל האמת על התזונה הצמחונית

מחקר השבוע – האם לצמחונים יש בריאות לב וכלי דם טובה יותר מאשר ללא צמחונים?

רקע כללי:
לתזונה צמחונית יש השפעות מועילות על בריאות הלב וכלי הדם.
 ם זאת, רוב המחקרים לא התייחסו לפרופילים מטבוליים והרגלי חיים כמו תזונה, עישון ופעילות גופנית. המחקר הנוכחי בדק האם דיאטות שמבוססות על מאכלים צמחוניים קשורות לשיפור מדדי בריאות הלב וכלי הדם בפרט ואיכות החיים בכלל,  תוך התחשבות בפרופילים מטבוליים והרגלי חיים.

המחקר עצמו:
המחקר בדק 1,896 מבוגרים בריאים (גילאי 46-66). הוא בדק האם תזונה צמחונית
(כלומר, ללא אכילת בשר או דגים) קשורה לאיכות חיים בריאה יותר.

החוקרים השתמשו במדד הבריאות האידיאלי של בריאות לב וכלי דם
 כדי למדוד את בריאות הלב וכלי הדם באמצעות 7 גורמי סיכון קרדיווסקולרים:
 
דיאטה, עישון, לחץ דם,
פעילות גופנית, גלוקוז בצום, כולסטרול כולל ו-BMI. התוצאות הותאמו לגיל, מגדר, רמת השכלה והכנסה משפחתית.
 

התוצאות:
בסך הכל, בריאות הלב וכלי הדם של הצמחוניים הייתה טובה יותר מאשר ׳׳אוכלי כל׳׳, ביחס ל-5 גורמי סיכון: מתוך 7
עישון, לחץ דם, גלוקוז בצום, כולסטרול כולל ו-BMI.
 
עם זאת, לצמחונים היה ציון נמוך יותר בהיבטי תזונה בריאה מאשר אוכלי כל, כנראה בגלל חוסר באכילת דגים (שהיה אחד מהגורמים שהחוקרים קבעו ׳׳לתזונה בריאה׳׳)
 
הפעילות הגופנית הייתה דומה בין שתי הקבוצות.

סיכום:
במחקר הנוכחי לצמחונים היו מדדי בריאות קרדיווסקולריים טובים יותר מאשר אוכלי כל. לעומת זאת, ציוני התזונה היו נמוכים יותר אצל צמחונים, כנראה בגלל היעדר צריכת דגים.
 

הערת החוקרים:
מכיוון שדגים היו אחד המרכיבים של ציון התזונה הבריאה, זה לא מפתיע שהצמחונים במחקר זה (מוגדרים כלא אוכלים דגים או בשר) קיבלו ציון נמוך יותר מאשר אוכלי כל.
 
מחקרים עתידיים המשתמשים במדד הבריאות האידיאלי של בריאות הלב וכלי הדם ייצטרכו לשנות את הציון עבור צמחונים (למשל, על ידי החלפת דגים במקורות חומצות שומן מסוג אומגה 3 אחרים כגון אגוזי מלך או זרעי פשתן).
 
הערה אישית:
אני ממש אוהב את המחקר הזה, אין ספק שיש אינסוף יתרונות לתזונה הצמחונית, אבל היא כן מחייבת התאמות ספיציפיות לבן האדם, יחד עם זאת … האתגרים הראשוניים שווים את ההרגשה ושיפור הבריאות לאורך זמן. זאת הדעה שלי (שמבוססת על ניסיון אישי, ליווי של עשרות אלפי לקוחות, והכי חשוב – מחקר ומדע)

קרדיט – https://examine.com/

ג'ניה רומסקי

ג'ניה רומסקי

ג'ניה רומסקי, מייסד בריאותלי - עזר למעל 17,000 נשים להשיג את המטרת החיטוב והבריאות שלהן. כתב 3 ספרי רבי מכר - דיאטת החירום, הדיאטה האחרונה והתפריט המושלם. השיטה שלו שבזכותה הגיע לערוץ 10, Ynet, דה מרקר, ישראל היום ועוד מושתת על המדע הכי מתקדם ומותאמת לגוף האישה

הצהרת אחריות: המידע באתר זה אינו מיועד או משתמע כתחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מקצועי. כל התוכן, כולל טקסט, גרפיקה, תמונות ומידע, הכלול באתר זה או באתרים הקשורים אליו, הוא למטרות מידע כללי בלבד. בריאותלי אינה אחראית על דיוק המידע הכלול באתר אינטרנט זה או באתרים קשורים, וכל אדם מצריך התייחסות שונה, המידע באתר עשוי להשתנות ללא הודעה מוקדמת. אם את מתכוונת ליישם את המידע באתר הזה, או בכל אתר אחר ויש לך מצב רפואי מסויים, את מוזמנת להתייעץ עם הרופא המטפל שלך.

 

ג'ניה רומסקי

אודות - ג'ניה רומסקי

המטרה של ג'ניה רומסקי היא אחת: לגרום ל-100,000 אלופות להתחטב ולאהוב את מה שהן רואות במראה – וכל זה בזמן שאת יודעת איך להסביר את התוצאות שהגעת אליהן, לסביבה הקרובה שלך – בשביל להפוך את המדינה לבריאה יותר.

מעל ל- 17,000 לקוחות מרוצות

Facebook
ג'ניה רומסקי

אודות - ג'ניה רומסקי

המטרה של ג'ניה רומסקי היא אחת: לגרום ל-100,000 אלופות להתחטב ולאהוב את מה שהן רואות במראה – וכל זה בזמן שאת יודעת איך להסביר את התוצאות שהגעת אליהן, לסביבה הקרובה שלך – בשביל להפוך את המדינה לבריאה יותר.

המוצרים המומלצים

חדש! Im מגנזיום

קקאו 10x

דף המוצרים הפופולארים

בריאותלי בי באלאלנס

הפרוביוטיקה של בריאותלי - ''פרוטקטור'' חזר למלאי!

קולגן ונוס של בריאותלי

חיטובית - חלבון פרימיום

הדיאטה האחרונה (תוכנית הדגל)

מאמרים פופולארים

Facebook

הצהרת אחריות: כל המידע שנכתב בדף זה מיועד לאנשים בריאים. המידע באתר זה אינו מיועד או משתמע כתחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מקצועי.


כל התוכן, כולל טקסט, גרפיקה, תמונות ומידע, הכלול באתר זה או באתרים הקשורים אליו, הוא למטרות מידע כללי בלבד. בריאותלי אינה אחראית על דיוק המידע הכלול באתר אינטרנט זה או באתרים קשורים, וכל אדם מצריך התייחסות שונה, המידע באתר עשוי להשתנות ללא הודעה מוקדמת. אם את מתכוונת ליישם את המידע באתר הזה, או בכל אתר אחר ויש לך מצב רפואי מסויים, את מוזמנת להתייעץ עם הרופא המטפל שלך.

 

דילוג לתוכן