_______

 

95% מהנשים נופלות בטעות חישוב: מהנוראיות של המאה ה- 21, ואת?

BMI – יכול להיות שהרוב המוחלט טועה ?

 

"ג'ניה , אני צריכה לרזות 15 קילו, אני בעודף משקל רציני" איך את יודעת שואל ג'ניה(שדרך אגב זה אני),"זה קל, לפי ה- Bmi  כמובן",זו אחת השיחות הנפוצות בין המתאמנות שלי וביני.

אולי בזכות  המאמר הזה ישתנו סדרי עולם. ה-BMI משמש ככלי  למדידת יחס משקל- גובה, ולפי זה לאמוד עד כמה אנחנו בטווח ה"בריא", כל זה נשמע נחמד וטוב בתיאוריה ,אך הפרקטיקה מספרת לנו אחרת.
 

בדיקת ה-BMI היא הבדיקה הכי לא רלוונטית במידה ורוצים לבדוק האם אנחנו בעודף משקל או בתת משקל, זו אינדיקציה הכי כללית שקיימת לבדיקת תקינות המשקל שלנו.

 

מה הסיבה ש-BMI זו בדיקה שגוייה?

מדד ה- BMI שגוי מכיוון שהוא עובד לפי פרמטרים של גובה ומשקל, בואו נצא מנקודת הנחה שיש לנו אישה בשם רינת אשר משקלה הוא 70 קילו וגובהה הוא 1.60, אך כעת נכניס נתון נוסף של אחוזי השומן שלה אשר עומדים על כ 25% ,ומנגד אישה בשם ליטל.

 

ליטל בעלת נתונים זהים אך בדיקת אחוזי השומן שלה מראה שלליטל יש כ- 40%  שומן בגופה, במצב כזה מדד ה- BMI יראה אותה תוצאה, מכיוון שלשתי הנשים אותם נתונים(גובה ומשקל), אך במציאות שתי הנשים הללו יהיו רחוקות שנות אור אחת מהשנייה, הן מבחינת המראה והן מבחינת המצב הבריאותי.
 

אז איך אני אדע אם המשקל שלי תקין?

בגדול אינכם צריכים להסתכל על המספר של הקילוגרמים שהמשקל מראה לנו (אלא אם כן הוא מראה 130 ,ואינכם ספורטאים, תדעו שזו נורה אדומה, ואם תמשיכו בקצב הזה, הנורה תתנפץ)אלא על מספר אחוזי השומן, איך תדעו איזה אחוז שומן הוא מחוץ לטווח הבריאות עבורכם, בקלות:

לטבלה ולמאמר על אחוזי שומן ,ליחצו כאן

 

לסיכום:

ה-BMI הוא מדד ישן ולא רלוונטי לעולם שאנו חיים בו כיום,הוא הומצא בזמן שהטכנולוגיה הייתה בקושי "טכ"(נו מאוד מזמן, הבנתם אותי),בתקופה ההיא עוד לא הכירו את נפלאות מדד אחוזי השומן,אך קצת התקדמנו מאז. דרך אגב

דיאטנים ואנשים שעוסקים בתחום, אשר ממליצים על הבדיקה הזאת כמדד לבדיקת תקינות המשקל, כנראה לא מעודכנים.

 

אני אחזור על זה בפעם האחרונה, הבדיקה מתאימה לאנשים לא מאומנים עם גנטיקה "רגילה", וגם שם זה מאוד בסיסי ולא מדוייק. אשמח לשמוע מכם, בתגובות פה למטה, מה דעתכם על המאמר, ועד כמה הוא תרם לכם?

 

ג'ניה רומסקי,
המאמן האישי שלך,
לחיי הבטן השטוחה שלך.

ג'ניה רומסקי

ג'ניה רומסקי

ג'ניה רומסקי, מייסד בריאותלי - עזר למעל 17,000 נשים להשיג את המטרת החיטוב והבריאות שלהן. כתב 3 ספרי רבי מכר - דיאטת החירום, הדיאטה האחרונה והתפריט המושלם. השיטה שלו שבזכותה הגיע לערוץ 10, Ynet, דה מרקר, ישראל היום ועוד מושתת על המדע הכי מתקדם ומותאמת לגוף האישה

הצהרת אחריות: המידע באתר זה אינו מיועד או משתמע כתחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מקצועי. כל התוכן, כולל טקסט, גרפיקה, תמונות ומידע, הכלול באתר זה או באתרים הקשורים אליו, הוא למטרות מידע כללי בלבד. בריאותלי אינה אחראית על דיוק המידע הכלול באתר אינטרנט זה או באתרים קשורים, וכל אדם מצריך התייחסות שונה, המידע באתר עשוי להשתנות ללא הודעה מוקדמת. אם את מתכוונת ליישם את המידע באתר הזה, או בכל אתר אחר ויש לך מצב רפואי מסויים, את מוזמנת להתייעץ עם הרופא המטפל שלך.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

ג'ניה רומסקי

אודות - ג'ניה רומסקי

המטרה של ג'ניה רומסקי היא אחת: לגרום ל-100,000 אלופות להתחטב ולאהוב את מה שהן רואות במראה – וכל זה בזמן שאת יודעת איך להסביר את התוצאות שהגעת אליהן, לסביבה הקרובה שלך – בשביל להפוך את המדינה לבריאה יותר.

מעל ל- 17,000 לקוחות מרוצות

Facebook
ג'ניה רומסקי

אודות - ג'ניה רומסקי

המטרה של ג'ניה רומסקי היא אחת: לגרום ל-100,000 אלופות להתחטב ולאהוב את מה שהן רואות במראה – וכל זה בזמן שאת יודעת איך להסביר את התוצאות שהגעת אליהן, לסביבה הקרובה שלך – בשביל להפוך את המדינה לבריאה יותר.

המוצרים המומלצים

חדש! Im מגנזיום

קקאו 10x

דף המוצרים הפופולארים

בריאותלי בי באלאלנס

הפרוביוטיקה של בריאותלי - ''פרוטקטור'' חזר למלאי!

קולגן ונוס של בריאותלי

חיטובית - חלבון פרימיום

הדיאטה האחרונה (תוכנית הדגל)

מאמרים פופולארים

Facebook

הצהרת אחריות: כל המידע שנכתב בדף זה מיועד לאנשים בריאים. המידע באתר זה אינו מיועד או משתמע כתחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מקצועי.


כל התוכן, כולל טקסט, גרפיקה, תמונות ומידע, הכלול באתר זה או באתרים הקשורים אליו, הוא למטרות מידע כללי בלבד. בריאותלי אינה אחראית על דיוק המידע הכלול באתר אינטרנט זה או באתרים קשורים, וכל אדם מצריך התייחסות שונה, המידע באתר עשוי להשתנות ללא הודעה מוקדמת. אם את מתכוונת ליישם את המידע באתר הזה, או בכל אתר אחר ויש לך מצב רפואי מסויים, את מוזמנת להתייעץ עם הרופא המטפל שלך.

 

דילוג לתוכן