_______

 

תוכנית אימונים לחיטוב לנשים: ככה תחסכי 4,570 ש"ח בשנה על מאמנים אישיים (חלק ג')

קבלי תוכנית אימונים לחיטוב לנשים בעזרת אימוני משקולות (ממש לא כמו שחשבת)  – ותקבלי תוצאות חיטוב פי 2… 3… ואפילו 4 ממה שהרגילו אותך אליהן.

המשך – 3

במאמר הקודם דיברנו על איך לבנות תפריט תזונה שיוביל אותנו למטרה שלנו, בעזרת הבנת התהליכים הבסיסיים.

השבוע אני רוצה לדבר איך נגיע לגוף באמת "מעוצב ומחוטב" בעזרת תוכנית תוכנית אימון. אשר תכלול אימוני משקולות – שרוב הנשים מזניחות. 

תוכנית אימונים לחיטוב נשים:
הזנחת אימוני משקולות – טעות אנוש!

תוכנית אימונים לחיטוב לנשיםהבעיה אצל רוב הנשים היא הזנחת אימונים אנארוביים – אימוני משקולות

אני יכול להבין מאיפה זה בא, אבל זה לא אומר שאני מקבל את זה, רוב הנשים לא רוצות לעשות  אימוני משקולות מהסיבה הפשוטה של…

"אבל אני לא רוצה להתנפח ולהראות כמו באדיבילדרית כי זה לא יפה" אז קודם כל זה כן, ברמה מסויימת
(זה הטעם שלי ,שקט).

כמו שכבר הוסבר קודם לכן(ראי את סדרת מאמרים 1-2),אין שום סיכוי לפתח מסת שריר אם אתן לא תהיו במאזן קלורי חיובי – תכניסו יותר קלוריות ממה שהגוף שלכן שורף

גם אם יהיה לכן רצון עז לפתח מסת שריר, יהיה לכן קשה מאוד עד בלתי אפשרי.

הורמון האחראי על בניית מסת השריר נקרא טסטוסטרון – הורמון גברי, נכון הוא נמצא גם אצל הנשים אבל במינונים מאוד קטנים, ההורמון השולט אצל הנשים הוא האסטרוגן.

לא ניתן גם להעלות מסת שריר וגם לרדת במשקל(ישנה אפשרות כזאת למתאמנים מתחילים, לזמן מאוד קצר – ארחיב על זאת בהמשך) ,במקרה ובחרתן בירידה במשקל אין לכן מה לדאוג, אתן לא תהפכו לגוש של שרירים.

תוכנית אימונים לחיטוב נשים
אימוני משקולות – למה בעצם?

קצב חילוף החומרים – אימוני משקולות מעלים את קצב חילוף החומרים, לשם השוואה בלבד…

ניקח 2 נשים עם אותם נתונים,האישה שתעשה אימוני משקולות הגוף שלה ידרוש יותר קלוריות בשביל לתחזק את כל המערכות בגופה,יותר מאשר אותה אישה שלא תעשה אימוני משקולות

ככל שמסת השריר גדולה יותר, כך הגוף שלנו ידרוש יותר אנרגיה, שרירים דורשים אנרגיה , וככל שהמסה יותר גדולה כך גם ההוצאה הקלורית של הגוף עולה.

תוכנית אימונים לחיטוב נשים:
"מידלדלים" – או מלח פילפל ,


בין היתר נוצרים עקב חוסר מסת שריר באיזורים מסויימים, זה נובע בעיקר מדיאטות קיצוניות וחסרות קלוריות (אבל היי.. אתן יודעות מה אתן עושות – לא, לסתום את הפה ולהרעיב את עצמכן זה רחוק מלדעת מה לעשות!).

עוד סיבה שיכולה לגרום למידלדלים היא אחוז שומן גבוה, במצב כזה דיאטה תעזור, דיאטה מאוזנת ומחושבת אומרת – גירעון קלורי סביר בנוסף לאימוני משקולות. וכן גם החלק הגנטי משחק פה תפקיד.

נשים שכבר עשו דיאטות משוגעות, ובמהלכן פירקו המון שריר ואיבדו שומן מהר מדי, ויש להן כבר את אותם המידלדלים והעור העודף,

לא תמיד הוספת מסת שריר או דיאטה תפתור את הבעיה, זה יכול לעזור , אבל יש מקרים מסויימים שרק ניתוח יפתור את הבעיה.

לסיכום – אימוני משקולות מונעים את תופעת המידלדל, במקרים שכבר התופעה קיימת, האימונים יכולים להעלים לגמרי או להפחית את התופעה.

 "עיצוב וחיטוב הגוף" – נתחיל ונאמר שהמושג "עיצוב" הוא מושג שגוי , אתן רוצות לעצב לכו לפסל.מבחינה מקצועית המילה "עיצוב" זה שילוב של שני משתנים :

תזונה + אימונים אנארוביים. כשהגוף שלנו נמצא במצב של "סטרס" , דיאטה היא סוג של סטרס לגוף שלנו, במצב כזה הגוף יחפש מאיפה להשלים את האנרגיה שחסרה לו(בגלל הגירעון השלילי)…

אם הגוף לא יקבל גירוי  לשריר הוא יבין שאנחנו לא זקוקים לשריר ויתחיל לפרק את מסת השריר שלנו, בשביל לקבל אנרגיה.

ברגע שאנחנו עושים אימוני התנגדות , אנחנו מאותתים לגוף שאנחנו כן צריכים את המסת השריר במצב כזה הגוף לא יפרק את מאסת השריר במידה רבה או בכלל (תלוי בדיאטה, בגירעון שאנחנו נמצאים, איזה שלב בדיאטה וסוג האימונים).

כשאנחנו יורדים(או עולים – מפתחים מסת שריר) במשקל בצורה מבוקרת ונכונה ומשלבים אימוני משקולות , אנחנו נקבל את האפקט של "עיצוב" הגוף.

הכה את המיתוס 3 –אין תרגיל ש"מעצב ומחטב" את הגוף, כמו שכבר הבנו מקודם עיצוב וחיטוב הגוף זה פרמטר של 2 דברים עיקריים : אימוני התנגדות+תזונה.

סיפור קצרצר,
יום אחד בילדותי הרחוקה ההורים שלי הושיבו אותי בטענה שהם צריכים לספר לי משהו, ברוב חוצפתם הם סיפרו לי שפיית השיניים לא קיימת!!!

 הייתי מזועזע , כל השקפת העולם שלי והאמונות השתנו ברגע , זה ככל הנראה מה שיקרה לכן אחרי שתקראו את המשפט הבא, תחזיקו חזק – פילאטיס  לא מעצב ומחטב את הגוף!!!

אם אתן כועסות עליי,אז אני אוסיף ואומר, גם אימון היוגה – לא מעצב ומחטב את הגוף.

אני מקבל את הכעס שלכן, אבל עדיף אמת שמורידה דמעה מאשר שקר שמעלה חיוך, ואנוכי איש של אמת.

אתן כבר יכולות לבד לתת את התשובה לשאלה "אז מה כן מעצב ומחטב את הגוף?" , במקרה ולא . . .

אני שוב אזכיר . . .
מאזן קלורי שלילי+ אימוני התנגדות.

אני לא מומחה פילאטיס ולא מתיימר להיות , בגדול פילאטיס זו שיטה שהומצאה בשביל אנשים עם מוגבלויות מסויימות ושיקום

המטרה העיקרית של השיטה היא אימון הגוף כך שנוכל לבצע פעולות יומיומיות בסיסיות.

אם אתן מחפשות שיפור ביציבה + גמישות כן זה יכול לעזור, אבל חיזוק השרירים ו"חיטוב ועיצוב הגוף", לא יגיע מפעילות שכזאת . . .

זאת אומרת אפשר לחזק שרירים מפילאטיס, אבל אפשר גם לחזק שרירים מלשבת בשירותים, הכל יחסי, אתן רוצות לחזק שרירים תעשו סקוואט(מי שלא מכירה, תכיר במאמרים הבאים).

אחרי שהוצאתי את מה שהיה לי על הלב בקשר לפילאטיס אפשר להמשיך ואת זה נעשה במאמר הבא, במאמר מספר 4 ואחרון בסידרת מאמרים זו!

כניסה למאמר מספר 4

עכשיו,  אני אשמח לשמוע מה דעתך , בתגובות פה למטה.

ג'ניה רומסקי,
המאמן האישי שלך,
לחיי הבטן השטוחה שלך.

תוכנית אימונים לחיטוב לנשים - ג'ניה רומסקי
תוכנית אימונים לחיטוב לנשים – ג'ניה רומסקי
ג'ניה רומסקי

ג'ניה רומסקי

ג'ניה רומסקי, מייסד בריאותלי - עזר למעל 17,000 נשים להשיג את המטרת החיטוב והבריאות שלהן. כתב 3 ספרי רבי מכר - דיאטת החירום, הדיאטה האחרונה והתפריט המושלם. השיטה שלו שבזכותה הגיע לערוץ 10, Ynet, דה מרקר, ישראל היום ועוד מושתת על המדע הכי מתקדם ומותאמת לגוף האישה

הצהרת אחריות: המידע באתר זה אינו מיועד או משתמע כתחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מקצועי. כל התוכן, כולל טקסט, גרפיקה, תמונות ומידע, הכלול באתר זה או באתרים הקשורים אליו, הוא למטרות מידע כללי בלבד. בריאותלי אינה אחראית על דיוק המידע הכלול באתר אינטרנט זה או באתרים קשורים, וכל אדם מצריך התייחסות שונה, המידע באתר עשוי להשתנות ללא הודעה מוקדמת. אם את מתכוונת ליישם את המידע באתר הזה, או בכל אתר אחר ויש לך מצב רפואי מסויים, את מוזמנת להתייעץ עם הרופא המטפל שלך.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

ג'ניה רומסקי

אודות - ג'ניה רומסקי

המטרה של ג'ניה רומסקי היא אחת: לגרום ל-100,000 אלופות להתחטב ולאהוב את מה שהן רואות במראה – וכל זה בזמן שאת יודעת איך להסביר את התוצאות שהגעת אליהן, לסביבה הקרובה שלך – בשביל להפוך את המדינה לבריאה יותר.

מעל ל- 17,000 לקוחות מרוצות

Facebook
ג'ניה רומסקי

אודות - ג'ניה רומסקי

המטרה של ג'ניה רומסקי היא אחת: לגרום ל-100,000 אלופות להתחטב ולאהוב את מה שהן רואות במראה – וכל זה בזמן שאת יודעת איך להסביר את התוצאות שהגעת אליהן, לסביבה הקרובה שלך – בשביל להפוך את המדינה לבריאה יותר.

המוצרים המומלצים

חדש! Im מגנזיום

קקאו 10x

דף המוצרים הפופולארים

בריאותלי בי באלאלנס

הפרוביוטיקה של בריאותלי - ''פרוטקטור'' חזר למלאי!

קולגן ונוס של בריאותלי

חיטובית - חלבון פרימיום

הדיאטה האחרונה (תוכנית הדגל)

מאמרים פופולארים

Facebook

הצהרת אחריות: כל המידע שנכתב בדף זה מיועד לאנשים בריאים. המידע באתר זה אינו מיועד או משתמע כתחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מקצועי.


כל התוכן, כולל טקסט, גרפיקה, תמונות ומידע, הכלול באתר זה או באתרים הקשורים אליו, הוא למטרות מידע כללי בלבד. בריאותלי אינה אחראית על דיוק המידע הכלול באתר אינטרנט זה או באתרים קשורים, וכל אדם מצריך התייחסות שונה, המידע באתר עשוי להשתנות ללא הודעה מוקדמת. אם את מתכוונת ליישם את המידע באתר הזה, או בכל אתר אחר ויש לך מצב רפואי מסויים, את מוזמנת להתייעץ עם הרופא המטפל שלך.

 

דילוג לתוכן