_______

 

סקוואטים: התרגיל האחד והיחיד שיוצר לך רווח ברגלייםׁ

שיפור הבריאות והמראה ע"י ה- סקוואטים

 

עם השנים אנחנו מפתחים מערך של עקרונות ,ערכים ,דעות ואמיתות משלנו לפי חוויות העבר , סיפור שאנחנו מספרים לכל העולם ודודתו וגם לעצמינו ללא שום בדיקה מחודשת, מבלי לגעת בו, מבלי לבחון אותו, טוב ונוח לנו במקום הזה .

אותן אמיתות מגדירות אותנו ואנחנו בונים סביבן מבצר שלא יאפשר לאף אחד לערער אותן. הסקוואט זה התרגיל הכי יעיל בחדר הכושר, ומחוצה לו(טוב בעצם לא מומלץ לבצע סקוואט בחתונה ..למשל). 

סקוואט זה התרגיל שיתרום הכי הרבה לחיזוק הפלג גוף התחתון(גם העליון) ולגדילתו, במקרה והמטרה היא חיטוב, היא יתרום למראה הרבה יותר יפה ו"מעוצב" בסופו של תהליך.

 

 

למה בעצם לבצע סקוואטים ?

 

מי מאיתנו לא רוצה לשפר את הספרינט שלו, את עוצמת הבעיטה, את הכוח המתפרץ או המראה הכללי? נשים בשבילכן – די לישבנים ולמקרבי הירך  המדלדלים והרופפים, שרק אם נוגעים בהם יש חשש להיווצרות צונאמי. 

מי לא הייתה רוצה לשפר את המראה הכללי, ישבן מוצק ומעוצב יותר , מקרבי ירך יותר "הדוקים" שמאפשרים ללבוש טייץ בלב שקט. 

מי מכן הנשים לא הייתה רוצה פלג גוף תחתון מעוצב יותר ובעל טונוס שריר גבוה מאשר פלג גוף תחתון רופף ושומני? נכון העלתי פה כמה נקודות שהן  בעיות כלל עולמיות ודורשות טיפול מהשורש, בואו נתחיל לטפל בהן.

 

הסקוואט זה התרגיל הכי אפקטיבי בחדר הכושר ללא שום ספק, סקוואט שמבוצע בטכניקה ראויה יתרום לכוח ולמסה יותר מכל תרגיל אחר, היה והמטרה היא  חיטוב  – הוא יעזור לשמור על המסה הקיימת, שזו בעצם המטרה של האימונים 

בחיטוב וגם כמובן יעזור בתהליך הדיאטה לנשים, בנוסף לזאת סקוואט הוא תרגיל בריאותי ושיקומי מעולה.

 

 

הסקוואט נחשב למלך תרגילי המכון מהסיבה שהוא דורש מכל שרירי הגוף להתגייס על מנת לבצע את התרגיל, תאומים, ארבע ראשי, אמסטרינג, ישבן, גב תחתון,בטן, גב עליון, טרפזים וכתפיים, אלה השרירים שמעורבים בתרגיל, אתם כבר יכולים להבין למה הוא כל כך אפקטיבי?

 

אני בטוח שרבים מכם ששמעו מרופאים, אורטופדים ועוד אנשים שלא קשורים ישירות לתחום הספורט שסקוואט זה תרגיל מסוכן לברכיים , ובגלל שהם בעלי תארים אז אנחנו נצא מנקודת הנחה שהם צודקים, בעצם אנחנו לא.

 

פסטיבל מספרי סיפורים זה כאן – יום אחד הייתי אצל אורטופד והתלוננתי על כאבי ברכיים, זה היה ממש בזמן שהתחלתי להתאמן , אתה מבצע סקוואט?

שאל האורטופד, והדגים לי איך התרגיל צריך להיראות , תשובתי הייתה שלילית. 

בדיעבד שאני נזכר בזה היום אחרי שאני יודע איך הסקוואט צריך להיראות ואחרי שנים של ניסיון עם התרגיל, אני יכול להגיד שאם הייתי רואה את אותו אורטופד מבצע היום את אותו ביצוע מרהיב, הייתי מקבל פציעה בברך ופריצת דיסק בגב רק מלהסתכל עליו.

דרך אגב המון נשים משתמשות בתרגיל למטרות דיאטה וחיטוב הישבן בפרט ושידרוג פלג הגוף התחתון בכלל.

 

 

אז איך ה- סקוואטים צריכים להיראות:

(וידאו טכניקה, שיילמד אותך באופן מעולה איך לבצע את הסקוואט בצורה נכונה – מתוך אתגר הסקוואט)

 

אצל כל מתאמן יש מבנה אנטומי שונה , לכן אצל כל אחד הסקוואט יראה טיפה שונה, העקרונות שצריך להיצמד אליהם :

מאוד חשוב לשמור על הגב זקוף בעת ביצוע התרגיל, הנחייה של הרמת החזה כלפי מעלה והוצאת אגן אחורה יכולה לעזור ברוב המקרים . . .


גם ההנחיה של להסתכל 2 מטר קדימה יכולה לעזור, במקרה והטורסו כפוף זה יכול להשפיע ישירות על הגב התחתון ופה העסק נהיה מסוכן – שימרו על גב זקוף לכל אורך ביצוע התרגיל!

 

ירידה מתחת למקביל – זה עוד נושא שאפשר לכתוב עליו מאמר בפני עצמו אבל הפעם אנחנו נסכם את זה כי זה נושא מאוד חשוב.


מה זה בעצם סקוואט מקביל?

בזמן הירידה בתרגיל נוצר קו בין הירך לבין הפטלה , ברגע שהנקודה הכי נמוכה בירך עוברת את הנקודה הכי גבוה של הפטלה, זה נחשב לסקוואט מלא ונכון, כל סקוואט שלא שובר מקביל נחשב לסקוואט חלקי והוא דווקא המסוכן והממש לא בריאותי.

 

 

עצירה במצב מקביל או גבוה מזה תגרום לעומס ישיר על הבירכיים בזמן שירידה מתחת למקביל תעביר את העומס לירכיים.

סקוואט שכזה(לא מלא) לא נותן את מירב הגירוי לשרירי האמסטרינג מקרבי הירך והמפשעה, ומאפשר לשים יותר משקל ממה שהגוף מסוגל להרים.

 

סקוואטים מלאים ונכונים:


תורמים לחיזוק שרירי הברך והרצועות ,אני רוצה לבקש מכם משהו, כאשר אתם נמצאים בחדר הכושר שימו לב שלכל אותם המתאמנים המועטים שעושים סקוואט מלא(מתחת למקביל) , לרוב לא יהיו להם כאבי ברכיים, ואותם המתאמנים שעושים חצאי סקוואט או נגד התרגיל יהיו בעלי כאבי ברכיים:

– זה כולל את המדריכים, זה נתון די מדהים ומשעשע , אבל שוב – הם בעלי ההסמכה אז נקשיב להם בעיניים עצומות.

 

 

נמשיך, כאשר יורדים מתחת למקביל יש שלב שהאמסטרינג מגיעים למתיחה מלאה ומאפשרים עליה יותר קלה, בעזרת הבאונס.

תחשבו על גומייה , כאשר מותחים אותה כמעט למקסימום היא תזנק הכי גבוה והכי מהר, יש לשים לב שלא מקבלים  באונס מהתאומים:


פאוורליפטרים רבים עושים זאת, אני ממש לא ממליץ כי שרירי האמסטרינג בשלב מסויים רפויים(כשיורדים נמוך מדי) – מצב לא מומלץ לברכיים.

 

סקוואטים מלאים ונכונים:

 

בזמן הירידה יש לדחוף את הברכיים כלפי חוץ על מנת למנוע את קריסתם פנימה ולמנוע מהברך להיות במצב אנטומי לא טבעי.

כל מרכז הכובד צריך להיות על העקבים , במקרה והעקבים עולים במהלך התרגיל זה מעביר את כל מרכז הכובד על האצבעות, מה שאומר שהברכיים יסבלו.

יש אנשים שלהרים את האצבעות במהלך התרגיל עוזר להם, אפשר לתת  את ההנחייה הזאת גם ללא משקל בשביל לתרגל את הטכניקה.

 

אז בואו נסכם איך הסקוואט צריך להיראות   אנחנו מתחילים את התנועה מהאגן ע"י שליחתו אחורה זה יעזור לנו לשמור על הגב זקוף ולהעביר את כל מרכז הכובד לעקבים.

מבט קדימה וקצת למטה, גב זקוף, על השוקיים להיות כמה שיותר אנכיות לריצפה בזמן הירידה, דוחפים ברכיים כלפי חוץ בזמן הירידה, כל מרכז הכובד נמצא על העקבים, ברגע ששוברים מקביל ומקבלים באונס העליה צריכה להעשות ע"י מפרק הירך, תחשבו שמושכים לכם את האגן עם חבל זה יעזור לתנועה.

 

לפעמים קורה לנו מצב שאנחנו רואים סרט.


קוראים משהו.


שומעים משפט מסויים.

ופתאום נופל לנו האסימון בקשר לכל אותן האמיתות והחומות שבנינו במשך השנים, ואנחנו מבינים שאותן האמיתות  לא רלוונטיות לנקודת זמן הנוכחית והן רק מגבילות אותנו.

 

מה שאני מנסה להעביר (יש שיגידו בדרך חופרת – תבלו) שלמרות כל אותם בעלי התארים וההסמכות, אני מוכן להתערב שהם אף פעם לא קראו ספר על סקוואט , בחיים לא עשו סקוואט כמו שצריך , וחושבים שהם יודעים הכל בגלל התארים שיש להם מלפני שנים, כמובן אני לא מכליל את כל בעלי התארים וההסמכות.

 

מכאן יוצא כמו שאני לא אמליץ לחולה לקחת תרופה מסויימת כי אני לא מבין בזה, רופא לא יכול לשלול תרגיל מסויים מבלי שהוא יודע איך התרגיל צריך להיראות ומה כל ההשפעות וההיתרונות שלו.

כמובן, סקוואט לבדו לא יעזור אם את כל היום מנשנשת בורקסים וג'חנונים, במצב הזה את חייבת ללמוד גם איך להשתלט על החשקים שלך לקלוריות ריקות

אז נכון שהסקוואט יכול להיות תרגיל מסוכן  במקרה ולא מבצעים אותו בטכניקה ראוייה, אבל גם לחיצת חזה זה תרגיל מסוכן.

סתם לידע כללי רוב הדלקות בכתפיים – שזו אולי הפציעה הכי נפוצה בחדר כושר, נגרמות מטכניקה לקוייה בלחיצת החזה , ומשום מה לא הרופאים לא האורטופדים לא המדריכים ולא מעבירי ההסמכות למדריכים בחיים לא ימליצו לוותר על התרגיל.

 

סוגי סקוואטים:

יש כמה סוגים ,בין היתר סקוואט עם משקולות באימוני סטודיו למינהם,פרונט סקוואט ועוד, נדבר על 2 עיקריים :

– high bar הסקוואט היותר מוכר , המוט נמצא על הטרפזים ,כל האצבעות עוטפות את המוט בדרך כלל סוג הסקוואט הזה יראה שונה מLB(low bar) בכמה היבטים.

הגב יהיה יותר אנכי לריצפה, אנחנו נרד יותר נמוך, והברכיים יעברו יותר את קצוות האצבעות.

השרירים שעובדים הם אותם שרירים רק בחלוקה שונה, ב- HB הארבע ראשי יהיה דומיננטי יותר, כשב-LB הישבן והגב התחתון יקחו חלק מכריע יותר.

 

– Low bar המוט שוכב על הכתף האחורית , האגודל לא עוטף את המוטבשביל שמפרק כף היד ידחוף את המוט כלפי הגוף והמוט לא יחליק מטה, יש להרים מרפקים בשביל זה.

העקרונות של HB נשמרים גם פה, אבל בגלל מיקום מוט הסקוואט יראה טיפה שונה, הגוף נוטה קדימה יותר, מוציאים יותר אגן אחורה, מקבלים את הבאונס(הקפצה של האמסטרינג) מוקדם יותר, מה שאומר שלא נרד נמוך כמו ב – HB.

 

 

תמונה להמחשה:

 

הסקוואט הכי שמאלי זה פרונט סקוואט(לא מתייחסים אליו כרגע), האמצעי זה HB והכי ימני זה LB (הגוף יותר אופקי לריצפה).

 

תוכנית אימונים:

הבנו שסקוואט חייב להיות תרגיל מרכזי בתוכנית האימון שלנו, אבל איך אנחנו נבנה את התוכנית ונתאים אותה למטרות שלנו? 

במקרה והמטרה היא גדילה במסת השריר ופיתוח הכוח הייתי ממליץ על 3 סטים של 5 חזרות, 2-3 בשבוע (תלוי בתוכנית האימון וברמת המתאמן)וליצור התקדמות לינארית לאורך זמן.

 

לנשים אני ממליץ על 3-4 סטים של 6-10 חזרות 2-3 בשבוע, ולהוסיף במשקלי עבודה כל 2-3 אימונים, מי שמפחדת לגדול יותר מדי בפלג הגוף התחתון. . .

זה לא יקרה אם אתן נמצאות בגירעון קלורי שלילי.


אלה המלצות מאוד בסיסיות , צריך לדעת את רמת המתאמן, תוכנית האימונים , היסטוריית אימונים ועוד הרבה פרמטרים, אבל ההמלצות אלה יתאימו לרוב האוכלוסייה לפחות להתחלה.

 

 

לסיכום:


סקוואטים, זה תרגיל שצריך להיות תרגיל עיקרי בתוכנית האימונים שלכם. בין אם אתם רוצים להיות דוגמנים, מרימי משקולות, אתלטים , בדיבילדרים , שחקני כדורגל , פועלי בניין . . . 

אישה אשר רוצה להתחטב ולהצטלם לספורט אילוסטרייד וצריכה פלג גוף תחתון מעוצב , כי זה פשוט נראה מעולה לבמאי(טוב נו גם אני לא אתנגד אם לכל הנשים בעולם יהיה פלג גוף  תחתון מעוצב)או אפילו "סתם" לבריאות . . .

זה לא באמת משנה.

הסקוואטים חייבים להיות תרגילי עיקרים בתוכנית האימונים שלכם, כמובן על מנת למקסם את התוצאות חייבים להתאים את התזונה למטרות, לדגומא: 

אישה אשר רוצה להתחטב ולהתעצב, תכנס לתפריט של דיאטה.

 

 

וזה שהרופא שלכם או המדריך יגיד לכם שהתרגיל מסוכן, תדעו שאין להם מושג איך הסקוואט נראה ותהיו בטוחים שהם בחיים לא יוכלו ללמד אותכם איך לעשות אותו בדרך הנכונה, ויש רק אחת כזאת. 


תמיד תזכרו, אם אתם יכולים לשבת ולקום מכסא או להעלות במדרגות, אתם יכולים לעשות סקוואט.

האהבה  היא תהליך שנבנה אצלינו בראש בעזרת המחשבה והדמיון , פלג גוף תחתון מעוצב וחזק זהו תהליך שנבנה בעזרת דם יזע וסקוואט נכון =]

ג'ניה רומסקי,
המאמן האישי שלך,
לחיי הבטן השטוחה שלך.

ג'ניה רומסקי
ג'ניה רומסקי
ג'ניה רומסקי

ג'ניה רומסקי

ג'ניה רומסקי, מייסד בריאותלי - עזר למעל 17,000 נשים להשיג את המטרת החיטוב והבריאות שלהן. כתב 3 ספרי רבי מכר - דיאטת החירום, הדיאטה האחרונה והתפריט המושלם. השיטה שלו שבזכותה הגיע לערוץ 10, Ynet, דה מרקר, ישראל היום ועוד מושתת על המדע הכי מתקדם ומותאמת לגוף האישה

הצהרת אחריות: המידע באתר זה אינו מיועד או משתמע כתחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מקצועי. כל התוכן, כולל טקסט, גרפיקה, תמונות ומידע, הכלול באתר זה או באתרים הקשורים אליו, הוא למטרות מידע כללי בלבד. בריאותלי אינה אחראית על דיוק המידע הכלול באתר אינטרנט זה או באתרים קשורים, וכל אדם מצריך התייחסות שונה, המידע באתר עשוי להשתנות ללא הודעה מוקדמת. אם את מתכוונת ליישם את המידע באתר הזה, או בכל אתר אחר ויש לך מצב רפואי מסויים, את מוזמנת להתייעץ עם הרופא המטפל שלך.

 

258 תגובות

 1. [url=http://buydoxycycline.monster/]doxycycline prescription cost uk[/url] [url=http://buyfinpecia.shop/]buy finpecia[/url] [url=http://trazodone.email/]order trazodone[/url] [url=http://ventolin.golf/]combivent generic cost[/url]

 2. [url=http://celecoxib.shop/]buy celebrex 200mg online[/url] [url=http://buyretina.store/]retin a india buy[/url] [url=http://sumycin.store/]tetracycline without prescriptions[/url] [url=http://ventolin.golf/]combivent coupon[/url] [url=http://buyaccutane.store/]roaccutane[/url] [url=http://buyfinpecia.shop/]minoxidil finasteride[/url] [url=http://antabuse.golf/]disulfiram uk[/url] [url=http://buylasix.shop/]furosemide 20mg uk[/url]

 3. [url=http://glucophage.store/]glucophage buy uk[/url] [url=http://buyvardenafil.monster/]order levitra professional[/url] [url=http://buyalbenza.monster/]buying albendazole online without a prescription[/url] [url=http://buybactrim.store/]bactrim ds cost[/url]

 4. [url=https://modafinil.golf/]50 mg modafinil daily[/url] [url=https://proscartabs.com/]propecia 5mg pills[/url] [url=https://valtrex.shop/]order valtrex from canada[/url] [url=https://buyneurontin.shop/]neurontin 600 mg[/url] [url=https://finasteride911.com/]cheapest propecia prices[/url]

 5. [url=http://tadalafilpill.com/]generic tadalafil uk[/url] [url=http://erectafil.agency/]erectafil 20[/url] [url=http://citalopram.cfd/]citalopram metabolism[/url] [url=http://finasteride.agency/]propecia generic best price[/url] [url=http://propeciatabs.com/]how much is generic propecia[/url]

 6. [url=https://albenza.agency/]where to order albendazole[/url] [url=https://bactrim.shop/]bactrim cream[/url] [url=https://diflucansale.com/]diflucan 100 mg daily[/url] [url=https://sildalis.agency/]buy cheap sildalis fast shipping[/url] [url=https://buycialis.shop/]20 mg tadalafil best price[/url] [url=https://fluoxetine.shop/]fluoxetine 80 mg capsules[/url] [url=https://retina24.com/]tretinoin 0.025 gel cost[/url] [url=https://buymetformin.monster/]generic metformin cost[/url]

 7. [url=https://cephalexin.boutique/]keflex cost generic[/url] [url=https://toradol.shop/]toradol 70 mg tablet[/url] [url=https://vermox365.com/]vermox tablets[/url] [url=https://buyalbenza.store/]albendazole uk pharmacy[/url] [url=https://phenergan.store/]phenergan 25mg[/url] [url=https://nexium.store/]nexium price mexico[/url]

 8. [url=http://ampicillin.cfd/]ampicillin 1000 mg[/url] [url=http://dutasteride.store/]avodart online uk[/url] [url=http://suhagra.shop/]suhagra 100mg tablet[/url] [url=http://allopurinol.email/]allopurinol for sale[/url] [url=http://tetracycline.cfd/]tetracycline 1000 mg[/url] [url=http://buyxenical.shop/]xenical tablet price[/url] [url=http://sildenafiltabs.com/]viagra europe over the counter[/url]

 9. [url=http://bactrim.email/]can you buy bactrim over the counter[/url] [url=http://diclofenac.shop/]diclofenac 100mg price[/url] [url=http://dutasteride.store/]avodart canada[/url] [url=http://finpecia.cfd/]how to purchase propecia[/url] [url=http://buyfluconazole.shop/]diflucan price in india[/url] [url=http://hydroxychloroquine.email/]quineprox kratom chloroquine[/url] [url=http://tizanidine.store/]tizanidine over the counter[/url]

 10. [url=https://buyfluconazole.shop/]diflucan 1 pill[/url] [url=https://diclofenac.shop/]diclofenac 50 mg cost in india[/url] [url=https://amoxicillin.golf/]augmentin tablets 625mg price[/url] [url=https://sildalis.email/]discount sildalis[/url]

 11. [url=https://buypriligy.shop/]dapoxetine tablets cost in india[/url] [url=https://retina.email/]retin a cream canada[/url] [url=https://glucophage.store/]where can you buy metformin[/url] [url=https://vardenafil365.com/]order levitra over the counter[/url] [url=https://albuterol.golf/]albuterol 8.5 g[/url] [url=https://atenolol.store/]tenormin 100[/url]

 12. [url=https://diclofenac.store/]where can you get voltaren gel[/url] [url=https://citalopram.cfd/]citalopram hbr 40 mg tab[/url] [url=https://erectafil.agency/]erectafil 40 mg[/url]

 13. [url=http://seroquel.shop/]seroquel generic 25mg[/url] [url=http://femaleviagra.shop/]buy viagra over the counter in canada[/url] [url=http://vermox.email/]where can i get vermox[/url] [url=http://tadalafilpill.com/]generic cialis buy online[/url] [url=http://gabapentin.agency/]drug neurontin[/url] [url=http://erectafil.agency/]erectafil 40[/url]

 14. [url=http://avodart.shop/]avodart 0.5 mg capsule[/url] [url=http://buylyrica.shop/]lyrica 2019 coupon[/url] [url=http://antabuse365.com/]antabuse 500 mg price[/url] [url=http://buyxenical.shop/]generic xenical[/url] [url=http://buybactrim.store/]bactrim tablets 400mg 80mg[/url] [url=http://amitriptyline.store/]amitriptyline tablets price[/url] [url=http://sildalis.email/]sildalis 120 mg order canadian pharmacy[/url]

 15. [url=https://diclofenac.shop/]buy diclofenac[/url] [url=https://cafergot.store/]cafergot for sale[/url] [url=https://glucophage.store/]metformin 850 mg tablet[/url] [url=https://lisinopril247.com/]lisinopril 20 tablet[/url]

 16. [url=https://buyvardenafil.monster/]vardenafil cheap[/url] [url=https://amitriptyline.store/]amitriptyline 10mg price[/url] [url=https://retina.email/]can you buy tretinoin without a prescription[/url]

 17. [url=https://finpecia.cfd/]generic propecia online usa[/url] [url=https://glucophage.store/]buy metformin 500 mg[/url] [url=https://diflucan247.com/]average cost of diflucan[/url] [url=https://avodart.shop/]buy cheap avodart[/url]

 18. [url=http://buyxenical.shop/]where to buy orlistat in usa[/url] [url=http://bactrim.email/]medicine bactrim[/url] [url=http://ampicillin.cfd/]ampicillin 500 mg tablet price[/url] [url=http://prozac.shop/]prozac coupon[/url] [url=http://robaxin.cfd/]robaxin tablets 750 mg[/url] [url=http://hydroxychloroquine.agency/]plaquenil order online[/url] [url=http://buytadacip.shop/]tadacip 10 mg price in india[/url] [url=http://tizanidine.store/]tizanidine drug[/url]

 19. [url=https://suhagra.shop/]suhagra 50 mg[/url] [url=https://dutasteride.store/]how to get avodart[/url] [url=https://atenolol.store/]atenolol 25 mg tablets[/url] [url=https://albuterol.golf/]combivent sale[/url]

 20. [url=https://buyfildena.shop/]fildena 100 online india[/url] [url=https://cozaar.store/]cozaar 100 mg tablet[/url] [url=https://phenergan.store/]phenergan uk price[/url] [url=https://lisinopril2022.com/]how much is lisinopril 40 mg[/url] [url=https://buyalbenza.store/]us price albenza[/url]

 21. [url=http://sildalis.email/]buy cheap sildalis[/url] [url=http://buytadacip.shop/]buy tadacip canada[/url] [url=http://buyxenical.shop/]xenical online south africa[/url] [url=http://tetracycline.cfd/]cheapest tetracycline 500 mg[/url] [url=http://allopurinol.email/]purchase allopurinol online[/url] [url=http://buybactrim.store/]bactrim 500 mg tablet[/url] [url=http://valtrex.cfd/]how much is generic valtrex[/url] [url=http://antabuse365.com/]where can i get antabuse pills[/url]

 22. [url=http://lopressor.shop/]lopressor 6.25mg tablet[/url] [url=http://diflucan247.com/]diflucan[/url] [url=http://buybactrim.store/]bactrim without a prescription[/url] [url=http://buytadacip.shop/]canadian pharmacy 20 mg tadacip[/url] [url=http://vardenafil.email/]vardenafil tablets 20 mg price[/url]

 23. [url=http://suhagra.shop/]suhagra 25 mg price in india[/url] [url=http://antabuse365.com/]antabuse price australia[/url] [url=http://robaxin.cfd/]robaxin 750 mg tablet[/url] [url=http://buyalbenza.monster/]albendazole in usa[/url] [url=http://buytadacip.shop/]cheap tadacip[/url] [url=http://lisinopril247.com/]lisinopril 20 mg pill[/url] [url=http://allopurinol.email/]allopurinol 600 mg tablets[/url] [url=http://permethrin.shop/]where can i buy elimite cream[/url]

 24. [url=http://finpecia.cfd/]propecia cost india[/url] [url=http://buytadacip.shop/]tadacip india[/url] [url=http://atenolol.store/]atenolol 50 mg with out a prescription[/url] [url=http://bactrim.email/]bactrim in mexico[/url]

 25. [url=https://finpecia.cfd/]propecia nz cost[/url] [url=https://glucophage.store/]buying metformin canada[/url] [url=https://buylyrica.shop/]900 mg lyrica[/url] [url=https://antabuse365.com/]can you buy antabuse online[/url] [url=https://atenolol.store/]atenolol 75 mg[/url]

 26. [url=http://buyfluconazole.shop/]diflucan 150 mg otc[/url] [url=http://suhagra.shop/]suhagra online india[/url] [url=http://vardenafil365.com/]cheapest price for levitra[/url] [url=http://mebendazole.store/]vermox medicine[/url] [url=http://robaxin.cfd/]robaxin generic[/url]

 27. [url=https://buybactrim.store/]buy generic bactrim[/url] [url=https://sildalis.email/]discount sildalis[/url] [url=https://atenolol.store/]online atenolol[/url] [url=https://amitriptyline.store/]can i buy amitriptyline over the counter[/url]

 28. [url=http://indocin.shop/]generic for indocin[/url] [url=http://femaleviagra.shop/]viagra in mexico cost[/url] [url=http://hydroxyzine.shop/]atarax tablet[/url] [url=http://erectafil.agency/]erectafil 5mg[/url] [url=http://clonidine.agency/]clonidine[/url] [url=http://budesonide.cfd/]budesonide tablet brand name[/url] [url=http://buybaclofen.shop/]baclofen 100mg[/url] [url=http://tadacip.golf/]tadacip online india[/url] [url=http://duloxetine.shop/]generic cymbalta best price[/url] [url=http://buylexapro.shop/]canada pharmacy lexapro[/url]

 29. [url=https://toradol.shop/]where to buy toradol[/url] [url=https://fluconazole.store/]diflucan pill cost[/url] [url=https://clonidine.agency/]clonidine 200 mcg[/url] [url=https://onlinepharmacy.email/]reliable rx pharmacy[/url] [url=https://antabuse.boutique/]where can i buy antabuse australia[/url] [url=https://tadalafilpill.com/]tadalafil 20mg for sale[/url] [url=https://buybaclofen.shop/]generic lioresal[/url] [url=https://cipro.golf/]buy generic cipro[/url] [url=https://buyprozac.shop/]prozac brand cost[/url] [url=https://tadacip.golf/]tadacip 20 mg uk[/url]

 30. [url=http://vardenafil.cfd/]levitra 2019 coupon[/url] [url=http://singulair.store/]singulair tablet price[/url] [url=http://tetracycline.store/]buy tetracycline capsules online[/url] [url=http://buyerectafil.monster/]erectafil 5[/url] [url=http://doxycyclinepill.com/]cost doxycycline tablets uk[/url] [url=http://buycephalexin.shop/]cephalexin 500 tablet[/url] [url=http://amoxil.cfd/]augmentin tabs 625mg[/url] [url=http://bactrim911.com/]bactrim ds buy without rx[/url] [url=http://accutane.cfd/]accutane mexico[/url] [url=http://synthroid.email/]synthroid 0.2 mg[/url]

 31. [url=http://doxycyclinepill.com/]doxcyclene[/url] [url=http://duloxetine.store/]cymbalta price comparison[/url] [url=http://albuterol247.com/]proventil albuterol[/url] [url=http://lisinopril.cfd/]lisinopril 10 mg pill[/url]

 32. Just desire to say your article is as amazing. The clearness in your post is simply
  spectacular and i can assume you are an expert on this subject.
  Well with your permission allow me to grab your feed to keep updated with forthcoming post.
  Thanks a million and please continue the rewarding work.

 33. [url=http://accutane.best/]average cost of accutane[/url] [url=http://amoxicillin.email/]augmentin 625mg price in india[/url] [url=http://buycialis.shop/]purchase cialis online australia[/url] [url=http://buycephalexin.monster/]cephalexin 500mg no prescription[/url] [url=http://buymetformin.quest/]metformin xl[/url] [url=http://accutane.works/]accutane in mexico[/url] [url=http://accutane.cfd/]accutane pills online[/url] [url=http://buyzofran.shop/]zofran where to buy[/url] [url=http://suhagra.cfd/]suhagra 25 mg tablet online[/url] [url=http://singulair.store/]medicine singulair[/url]

 34. [url=http://augmentin.agency/]amoxicillin for sale canada[/url] [url=http://singulair.store/]singulair asthma[/url] [url=http://albenza.agency/]albendazole generic price[/url] [url=http://acyclovir.golf/]acyclovir 200mg capsules[/url] [url=http://cipro.cfd/]buy cipro no rx[/url] [url=http://amoxicillin.email/]trimox medication[/url] [url=http://buyvardenafil.shop/]levitra prescription canada[/url] [url=http://retina24.com/]tretinoin cost[/url] [url=http://metformin.golf/]glucophage 100 mg[/url] [url=http://silagra.cfd/]buy silagra online in india[/url]

 35. [url=http://synthroid.email/]brand synthroid cost[/url] [url=http://avodart.golf/]avodart india price[/url] [url=http://ventolin247.com/]where to buy ventolin[/url] [url=http://zoloft.email/]uk zoloft[/url] [url=http://tetracycline.store/]buy tetracycline online usa[/url] [url=http://xenical.cfd/]can i buy orlistat over the counter[/url] [url=http://proscar.email/]propecia generic 1mg[/url] [url=http://augmentin24.com/]augmentin 14 tablet[/url] [url=http://clonidine.guru/]3 mg clonidine daily[/url] [url=http://baclofen.cfd/]how much is baclofen 10 mg[/url]

 36. [url=http://glucophage.shop/]metformin 50 mg tab[/url] [url=http://propranolol.store/]inderal 10mg buy online[/url] [url=http://buysildalis.quest/]cheapest generic sildalis[/url] [url=http://duloxetine.store/]20 mg cymbalta daily[/url] [url=http://buyaccutane.shop/]where can you get accutane online no rx[/url]

 37. [url=http://buyaccutane.monster/]buy cheap accutane[/url] [url=http://buycitalopram.shop/]citalopram hbr 40 mg[/url] [url=http://buysildalis.quest/]sildalis 120 mg[/url] [url=http://xenical.cfd/]xenical 120mg for sale in usa[/url] [url=http://acyclovirtabs.com/]can i buy zovirax over the counter in canada[/url] [url=http://retinoa.store/]retino 0.05[/url]

 38. [url=http://vardenafil.cfd/]lavitra10mg[/url] [url=http://permethrin.store/]buy acticin online[/url] [url=http://propranolol365.com/]how to get propranolol prescription uk[/url] [url=http://buyerectafil.monster/]erectafil 5 mg[/url] [url=http://sildalis.agency/]sildalis without prescription[/url] [url=http://furosemide.shop/]furosemide in usa[/url] [url=http://buycialis.shop/]cialis prescription prices[/url] [url=http://buysildalis.shop/]sildalis[/url] [url=http://buyvaltrex.shop/]generic valtrex online[/url] [url=http://buyzithromax.shop/]zithromax[/url]

 39. [url=https://viagra50tab.quest/]where can i buy viagra canada[/url] [url=https://ordercialistabwithoutprescription.monster/]buy brand name cialis[/url] [url=https://viagrapillrx.monster/]where to buy viagra online in usa[/url] [url=https://cialis40tab.quest/]cialis buy cheap[/url] [url=https://onlineviagra50mgtab.quest/]over the counter viagra united states[/url] [url=https://genericviagra150lowcost.quest/]buy generic viagra online pharmacy[/url] [url=https://buyingcialis5mg.monster/]buy cialis pills uk[/url]

 40. [url=https://buyphenergan.shop/]phenergan 25mg otc[/url] [url=https://buygabapentin.shop/]neurontin 800 mg capsules[/url] [url=https://buspar.shop/]buspar brand name[/url] [url=https://drugstore.run/]pharmacy coupons[/url] [url=https://augmentin.best/]buy amoxicillin online with paypal[/url] [url=https://trazodone.cfd/]buying trazodone online[/url] [url=https://vardenafil.works/]buy levitra generic[/url] [url=https://buysynthroid.shop/]synthroid 25 mcg price[/url] [url=https://buyantibiotic.shop/]minocycline 100mg generic cost[/url] [url=https://diflucan.works/]order diflucan[/url] [url=https://buyzoloft.shop/]zoloft 200 mg cost[/url] [url=https://medrol.online/]medrol tablet price[/url] [url=https://buydiflucan.shop/]diflucan candida[/url] [url=https://accutane.digital/]accutane 2009[/url] [url=https://ivermectin.properties/]stromectol how much it cost[/url] [url=https://furosemide.cfd/]lasix tablets[/url] [url=https://lexapro.cfd/]lexapro 20 mg tablet[/url] [url=https://clomid.directory/]generic clomid for sale[/url] [url=https://atrazodone.online/]cheapest rx trazodone 50 mg[/url] [url=https://buylisinopril.shop/]zestril 40[/url]

 41. [url=http://plavix.shop/]plavix 75 mg price[/url] [url=http://propranolol.cfd/]buy propranolol australia[/url] [url=http://vardenafil.works/]best price levitra generic[/url] [url=http://buylevitra.shop/]vardenafil generic 10 mg[/url] [url=http://trazodone.cfd/]trazodone 50 mg pill[/url] [url=http://cleocin.store/]clindamycin cream[/url] [url=http://diflucan.works/]diflucan prices[/url] [url=http://bactrim.store/]bactrim pills[/url] [url=http://buyphenergan.shop/]phenergan 10mg tablet india[/url] [url=http://tizanidine.shop/]rx tizanidine[/url] [url=http://buygabapentin.shop/]neurontin rx[/url] [url=http://buylisinopril.shop/]purchase lisinopril[/url] [url=http://accutane.digital/]buy accutane cream[/url] [url=http://vardenafil.directory/]levitra non prescription[/url] [url=http://augmentin.best/]can you buy amoxicillin over the counter in singapore[/url] [url=http://furosemide.cfd/]lasix online[/url] [url=http://fluconazole.shop/]buy fluconazol without prescription[/url] [url=http://clopidogrel.store/]clopidogrel 300[/url] [url=http://neurontin.cfd/]2666 gabapentin[/url] [url=http://buymetformin.shop/]buy metformin online australia[/url]

 42. [url=http://clomid.directory/]where to buy clomid without prescription[/url] [url=http://lexapro.cfd/]lexapro pharmacy[/url] [url=http://buydiflucan.shop/]diflucan prescription[/url] [url=http://propranolol.cfd/]inderal 10 mg tablet[/url] [url=http://effexor.store/]effexor coupon[/url] [url=http://buydiclofenac.shop/]diclofenac 50 mg tablets[/url] [url=http://clopidogrel.store/]cheap plavix 75 mg[/url] [url=http://phenergan.shop/]phenergan gel[/url] [url=http://buymetformin.shop/]metformin hcl 500 mg without prescription[/url] [url=http://vardenafil.works/]how to purchase levitra online[/url] [url=http://advair.store/]advair inhalers[/url] [url=http://atrazodone.online/]desyrel 100 mg tablet[/url] [url=http://buysynthroid.shop/]synthroid coupon brand[/url] [url=http://bactrim.store/]buy bactrim without prescription[/url] [url=http://buyamoxicillin.shop/]amoxicillin 875 mg[/url] [url=http://diflucan.works/]can you buy diflucan online[/url] [url=http://accutane.digital/]accutane prescription cost uk[/url] [url=http://neurontin.cfd/]cost of neurontin[/url] [url=http://synthroid.cfd/]buy synthroid online without prescription[/url] [url=http://furosemide.cfd/]lasix generic cost[/url]

 43. Wow, fantastic weblog format! How long have
  you been blogging for? you made blogging glance easy. The full look of your
  site is excellent, let alone the content material!

 44. It’s the nicest pharmacopoeia around. Everyone is pleasant. As polite as ever. Craig called my mom and helped her redeem wealthy on her meds. My husband ran forbidden of his meds and was cheerfully helped in sight after hours.
  Whoa a lot of fantastic knowledge.

 45. Today, I went to the beachfront with my children. I found a sea shell and
  gave it to my 4 year old daughter and said "You can hear the ocean if you put this to your ear." She placed the shell to her ear and screamed.
  There was a hermit crab inside and it pinched her ear.
  She never wants to go back! LoL I know this is entirely off
  topic but I had to tell someone!

 46. We absolutely love your blog and find nearly all of your
  post's to be exactly I'm looking for. Would you offer guest writers to write
  content for you? I wouldn't mind publishing a post
  or elaborating on a few of the subjects you write regarding here.
  Again, awesome site!

 47. Have you ever considered about including a little bit more
  than just your articles? I mean, what you say is fundamental and all.
  However think about if you added some great pictures or videos to give your
  posts more, "pop"! Your content is excellent but with pics and video clips,
  this website could certainly be one of the best in its niche.
  Awesome blog!

 48. You actually make it seem so easy along with your presentation however I
  find this topic to be really something that I feel I'd never understand.
  It sort of feels too complex and very vast for me.
  I am taking a look forward for your subsequent post, I will attempt to get the dangle of it!

 49. Just desire to say your article is as astonishing.

  The clearness in your post is just spectacular and i could assume you're an expert on this subject.
  Well with your permission let me to grab your feed
  to keep updated with forthcoming post. Thanks a million and please keep up the
  gratifying work.

 50. I like the valuable information you supply to your articles.
  I'll bookmark your weblog and take a look at once more here frequently.

  I'm relatively sure I will be informed many new
  stuff proper right here! Best of luck for the following!

 51. Just wish to say your article is as astounding. The clearness in your post is
  just spectacular and i could assume you are an expert on this subject.
  Fine with your permission allow me to grab your feed to keep
  up to date with forthcoming post. Thanks a million and please keep up the
  rewarding work.

 52. I am really inspired with your writing skills and also with the structure
  to your weblog. Is that this a paid theme or did you
  modify it your self? Anyway stay up the nice quality writing, it is uncommon to look a nice blog
  like this one these days..

 53. Hello There. I found your blog using msn. This is a very well written article.
  I'll make sure to bookmark it and come back to read
  more of your useful information. Thanks for the post. I will definitely comeback.

 54. Thank you for any other informative web site. The place else could I am getting that type of info
  written in such an ideal approach? I have a
  challenge that I'm simply now operating on, and I have been at
  the look out for such info.

 55. Thank you for some other fantastic post. The place else could anybody
  get that kind of info in such a perfect method of writing?
  I have a presentation next week, and I am on the search
  for such info.

 56. Good day! This is my first comment here so I just wanted to give a
  quick shout out and tell you I really enjoy reading through your
  articles. Can you suggest any other blogs/websites/forums that cover the
  same topics? Appreciate it!

 57. Howdy! This is kind of off topic but I need some guidance from an established blog.
  Is it hard to set up your own blog? I'm not very techincal but I
  can figure things out pretty fast. I'm thinking about
  creating my own but I'm not sure where to start. Do you have any points or suggestions?

  With thanks

 58. you are actually a just right webmaster. The website loading
  velocity is incredible. It seems that you're doing any
  distinctive trick. Moreover, The contents are masterpiece.
  you've performed a magnificent activity in this matter!

 59. It is the best time to make some plans for the future and it's time to be happy.
  I have read this post and if I could I want to suggest you
  few interesting things or suggestions. Maybe you
  can write next articles referring to this article.

  I wish to read more things about it!

 60. scoliosis
  Somebody necessarily assist to make significantly articles I might state.
  That is the very first time I frequented your web page and so far?

  I surprised with the research you made to make this particular publish extraordinary.
  Great job! scoliosis

 61. Simply wish to say your article is as amazing. The clearness to your submit
  is just nice and i could think you are a professional in this subject.
  Well with your permission let me to grasp your RSS feed to keep up to date with imminent post.
  Thanks one million and please carry on the rewarding work.

 62. Good day I am so glad I found your weblog,
  I really found you by accident, while I was
  looking on Google for something else, Nonetheless
  I am here now and would just like to say thanks a lot for a marvelous post and a
  all round enjoyable blog (I also love the theme/design), I don't
  have time to read it all at the moment but I have book-marked it and also included your RSS feeds, so when I have
  time I will be back to read much more, Please do keep up the superb job.

 63. Great goods from you, man. I have take into account your stuff prior to and you're simply too fantastic.
  I really like what you've received here, really like what you're stating and the way in which
  during which you assert it. You're making it enjoyable and you still take care of to stay it sensible.
  I can not wait to learn far more from you. This is actually a wonderful website.

 64. My brother recommended I might like this blog. He used to be totally right.

  This post actually made my day. You can not believe just how much time I had spent for
  this information! Thank you!

 65. Attractive section of content. I just stumbled upon your web site and in accession capital to assert that I acquire in fact
  enjoyed account your blog posts. Anyway I will be subscribing to your augment and even I achievement you access consistently rapidly.

 66. I like the helpful info you supply in your articles. I will bookmark your weblog and
  test again right here regularly. I'm slightly certain I will be informed many new
  stuff right right here! Good luck for the next!

 67. Have you ever considered about adding a little bit more
  than just your articles? I mean, what you say is important and everything.
  Nevertheless just imagine if you added some great
  pictures or videos to give your posts more, "pop"! Your content is excellent
  but with images and video clips, this blog could definitely be one of the greatest in its niche.
  Good blog!

 68. Good day I am so glad I found your web site, I really found
  you by error, while I was browsing on Google for something else, Nonetheless I
  am here now and would just like to say cheers for a marvelous post and a all round entertaining blog (I also
  love the theme/design), I don't have time to go through it all at the minute but I have book-marked it
  and also included your RSS feeds, so when I have time I will be back to read much more, Please do keep up the fantastic work.
  0mniartist asmr

 69. קניתי את אבקת הקולוגן בקופסה רשום שצריך לצרוך 5 גרם שזה כפית אחת ואתה רשמת שצריך 10 גרם אז מה הכמות הנכונה שצריך כל יום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

ג'ניה רומסקי

אודות - ג'ניה רומסקי

המטרה של ג'ניה רומסקי היא אחת: לגרום ל-100,000 אלופות להתחטב ולאהוב את מה שהן רואות במראה – וכל זה בזמן שאת יודעת איך להסביר את התוצאות שהגעת אליהן, לסביבה הקרובה שלך – בשביל להפוך את המדינה לבריאה יותר.

מעל ל- 17,000 לקוחות מרוצות

Facebook
ג'ניה רומסקי

אודות - ג'ניה רומסקי

המטרה של ג'ניה רומסקי היא אחת: לגרום ל-100,000 אלופות להתחטב ולאהוב את מה שהן רואות במראה – וכל זה בזמן שאת יודעת איך להסביר את התוצאות שהגעת אליהן, לסביבה הקרובה שלך – בשביל להפוך את המדינה לבריאה יותר.

המוצרים המומלצים

חדש! קקאו 10x

דף המוצרים הפופולארים

בריאותלי בי באלאלנס

הפרוביוטיקה של בריאותלי - ''פרוטקטור'' חזר למלאי!

קולגן ונוס של בריאותלי

חיטובית - חלבון פרימיום

הדיאטה האחרונה (תוכנית הדגל)

מאמרים פופולארים

Facebook

הצהרת אחריות: כל המידע שנכתב בדף זה מיועד לאנשים בריאים. המידע באתר זה אינו מיועד או משתמע כתחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מקצועי.


כל התוכן, כולל טקסט, גרפיקה, תמונות ומידע, הכלול באתר זה או באתרים הקשורים אליו, הוא למטרות מידע כללי בלבד. בריאותלי אינה אחראית על דיוק המידע הכלול באתר אינטרנט זה או באתרים קשורים, וכל אדם מצריך התייחסות שונה, המידע באתר עשוי להשתנות ללא הודעה מוקדמת. אם את מתכוונת ליישם את המידע באתר הזה, או בכל אתר אחר ויש לך מצב רפואי מסויים, את מוזמנת להתייעץ עם הרופא המטפל שלך.

 

דילוג לתוכן