תזונה: 10 העובדות התזונתיות המפתיעות ביותר של המאה ה-21 (שלא ידעת)

פייסבוק
טוויטר
לינקדין
ווטסאפ
אימייל

החלטתי לעשות לך רשימה של 10 העבודות התזונתיות המפתיעות של המאה ה-21, העבודות האלה שידרגו את אורח החיים שלך, ישרפו לך שומן מהמקומות הכי עיקשים, יעיפו את האנרגיה שלך למעלה ויהיה לך את הידע הכי עדכני ועוצמתי שקיים כרגע על פני כדור הארץ, נשמע לך ?

ע”י: ג’ניה רומסקי 

1. משקה של מיץ טבעי סחוט לא שונה בהרבה מקולה

האוץ… כשאני גיליתי את זה, כל ארוחת הבוקר נהרסה לי(ליומיים), אבל זו האמת. תראי, יצא לך לבדוק כמה סוכר יש בתוך המיצים הטבעיים האלה?

נכון, אין שם תוספת סוכר לרוב ואין שם תוספות של חומרים משמרים(שוב, לרוב). אבל אני תמיד מחפש את האיזון בין בריא(ללא חומרים משמרים, מוצר שלא עבר עיבודים אגרסיבים וכו’) לבין מרזה

וכמויות הסוכר שיש לך במיצים הם מפחידים, לרוב בכוס 1 יש לך בין 6-15 כפיות סוכר(!!!) אז אולי הערכים הם בריאים… אבל זה למראית עין, כי כשהגוף שלך יצבור שומן, את ממש לא תהיי בריאה.

2. כולסטרול הוא חבר, לא אוייב!

שוב, אני שומע את הגירוד בראש שלך, מכאן. אבל באמת – כמו שאנחנו לא מאשימים את מכבי האש כששרפה פורצת אנחנו גם לא נאשים את הכולסטרול.

תקשיבי,
ממש בגדול כי אני לא רוצה להיכנס לפרטים לא מעניינים, הכולסטרול “רץ” להציל את דפנות התא כשהם נפגעים, המון פעמים הכולסטרול כן עוזר, לפעמים, כשהמצב ממש חמור בחוסר יכולת, הכולסטרול נשאר ללא יכולת לעזור
.

מה בעצם יוצר את המצב הנוראי הזה של פגיעה בדפנות התא? עודף פחמימות לאורך זמן, במצב כזה הכוסלרטול יעשה הכל על מנת להציל את המצב, אבל מה אם נציל אותו עוד לפני… ונקצץ את כמות הסוכרים והפחמימות שאנחנו מכניסים לגוף?

3. לאכול כל 3 שעות – זה פאסה

ההמלצה הזאת עדיין רצה בקרב האוכלוסייה, ומשום מה היא לא מרזה(ההמלצה, סטקדיש). אבל באמת, הרעיון מאחורי המיתוס הזה שאם נאכל כל 3 שעות אז הגוף שלנו יפרק טוב יותר את האוכל ולא יהיה רעב.

את מבינה,
זו המלצה שגויה מהיסוד,
שסותרת את הבסיס שלנו כבני האדם.

אם נחזור לתזונת האדם הקדמון לרגע, הוא אכל כשהוא היה רעב, ורק אז. אכילה של כל 3 שעות גורמת לנו לחשוב על אוכל במשך כל היום ובנוסף יכולה להזיק מהסיבה הפשוטה שהיא יכולה להעורר את מנגנון הרעב לעיתים תכופות יותר. לרוב המכריע של האוכלוסייה אין טעם לאכול כל 3 שעות בשביל לרזות.

4. שומן לא עושה אותך שמן

שומן הרע היחידי הוא השומן טרנס או בעברית שומן מוקשה. זה השומן הכי גרוע שגורם להשמנה ומחלות באופן מהיר מאוד. שאר השמנים, כן גם השומן הרווי בריאים לנו ואנחנו זקוקים להם על מנת לשמור על בריאות תקינה וירידה נכונה ומבוקרת במשקל.

5. ביצים זו קפסולת זהב

לביצה יצא שם רע בגלל החלמון, שמכיל כמויות נחמדות של כולסטרול. אבל כמו שכבר אמרנו קודם אין בעיה עם כולסטרול, במיוחד לא כשהוא מגיע מתזונה חיצונית, הבעיה הגדולה היא עם ג’אנק פוד ומזונות שמכילים ים סוכר ופחמימות.

לביצה עשרות יתרונות(אולי אפילו מאות) ורובם נמצאים בחלמון. החלמון ידוע כתורם לשיפור הראיה, הוא מפוצץ וויטמינים ומינרלים ומכיל שמנים איכותיים. הלבן של הביצה זה סוג החלבון האיכותי ביותר שקיים על פני כדור הארץ.

חשוב: לא הייתי ממליץ לאכול יותר מ- 2 חלמונים ביום בזמן דיאטה, לא בגלל שהם לא בריאים אלה בגלל השומן שבהם. מבחינת החלבון, אין שום בעיה ואפשר לאכול כמה שרוצים.

6. התקשרות היא סוג של תשקורת?

המון פעמים כשאנחנו רואים בטלוויזיה או שומעים ברדיו כל מיני מומחים למיניהם שלצערי לא טרחו להתעדכן כבר שנים במקרה הטוב . . .
אותם האנשים משתמשים המון במושג מחקרים מצאו ש . . .

זה נשמע מעולה, העניין הוא שבפעמים היחידות שהם כן מפנים לאותם מחקרים אפשר לראות שהמסקנות שאותם אנשי התקשרות מגיעים אליהן שונות לגמרי מהתוכן של המחקר.

זה כמעט תמיד נכון ב- 100% אותם אנשי התקשרות טועים ומטעים אנשים תמימים שרואים בהם כאנשים סמכותיים וכאלה שעשו את הבדיקות שלהם ולא מסתמכים על נחלת העבר. אז בבקשה ממך – כשתשמעי בפעם הבאה את X  מדבר בכזה ביטחון ונחרצות על נושא מסויים ומגבה את זה כל כמה דקות ב- “מחקרים מצאו ש…” תקחי את זה בעירבון מוגבל.

7. לספור קלוריות, נכון או לא?

אז המון מהגורואים יגידו לך שאין מה לספור קלוריות ושזה סתם מעיק והורס את התהליך, יש בזה משהו… מצד שני, במידה והגוף שלך שורף 1400 קלוריות ביום, ואת מכניסה 2000 קלוריות(המספרים הם לצורך הדוגמא בלבד), לא משנה עד כמה הן יהיו איכותיות הגוף שלך פשוט לא ירזה ולא ירד במשקל.

זה מאוד פשוט, כמו שאם עכשיו את תבזבזי 1000 שקל, ותכניסי 500 את תהיי במינוס של 500 שקלים, ולא משנה אם הכסף שנכנס יהיה הכי איכותי שיש. אז מה הפיתרון? מאוד פשוט… לספור קלוריות במשך שבוע, לראות איפה את עומדת מבחינת מספר הקלוריות, ולאחר מכן, פשוט לראות לפי “העין“.

8. אימוני משקולות זה הדבר הכי טוב שקרה לך, אחרי בן/בת זוגך

גם פה יש סברה שאם נשים(במיוחד נשים) יתאמנו וירימו משקולות, אז הן יפתחו שרירים אימתניים ויהפכו לפופאי גדול שרירי ועם קול עבה.

אגב, זו פנטזיה שגברים מנסים לממש במשך שנים… ואתן מדמיינות שזה יקרה לכן בחודשים או שבועות. אז בשפה עדינה, צאי מהסרט פופאי שלך! אין לך שום סיכוי לפתח מסת שריר כזאת שתראה לעין אם תרימי קצת(או הרבה) משקולות.

בשביל לפתח מסת שריר נדרשים המון פרמטרים, וזה כולל אכילה מרובה של קלוריות, ממש מרובה
האם זה יכול להיות שאת תחטבי את האזורים שאת הכי רוצה שיראו אותם, תשרפי שומן מהמקומות הכי עיקשים, תעלי את קצב חילוף החומרים שלך ותחליקי לתוך הסקיני ג’ינס שלך רק אם תעשי אימוני משקולות? סיכוי גבוה שכן.

9. מזון אורגני זה בולשיט!

טוב קצת הגזמתי הפעם, אבל תקשיבי… זה שרשום על הקופסא שהמזון הוא מזון אורגני לא אומר שעכשיו אנחנו יכולים לזלול ממנו כאילו השתחררנו הרגע מכלא שאטה(או משהו כזה חח).

כמו שאת כבר יודעת… חשוב מאוד שהמזון לא יהיה מפוצץ סוכר, המזון יכול להיות אורגני, טבעי, ללא גלוטן ועדיין לא בריא לך. את כבר יודעת איך לבדוק את זה, ורק אם תרמתי לזה… עשיתי את שלי!

לסיכום:
כל שנה מביאה איתה את האתגרים שלה, והשנה היו לנו חתיכת אתגרים, אה? אבל איתם גם היו לנו  המון חידושים וגילויים בתחום המזון והכושר, שמחתי מאוד לעדכן אותך ולהתעדכן ביחד איתך. אני כאן כי חשוב לי שתהיי שלמה עם הגוף שלך בכלל והבטן שלך בפרט, ולא ע”י עבודה עצמית וקבלת המראה הנוכחי

ועוד כל מיני קלישאות בולשיט כאלה ואחרות, אלא ע”י שינוי ה: תזונה שלך בצורה שתתאים לך ותוספת אימונים קצרים ממוקדים והכי שורפי שומן שנוצרו אי פעם

נ.ב

יש לך מיתוסים בתחום ה: תזונה שנראה לך שחייבים לנפץ גם אותם, מחכה לתגובה שלך, כאן למטה

ג’ניה רומסקי,
המאמן האישי שלך,
לחיי הבטן השטוחה שלך.

Picture of ג'ניה רומסקי

ג'ניה רומסקי

ג'ניה רומסקי, מייסד בריאותלי - עזר למעל 17,000 נשים להשיג את המטרת החיטוב והבריאות שלהן. כתב 3 ספרי רבי מכר - דיאטת החירום, הדיאטה האחרונה והתפריט המושלם. השיטה שלו שבזכותה הגיע לערוץ 10, Ynet, דה מרקר, ישראל היום ועוד מושתת על המדע הכי מתקדם ומותאמת לגוף האישה

Skip to content