שריפת שומן על סטרואידים: זאת הדרך החדשה שמלמדת – איך לבנות תוכנית אימונים לבד

פייסבוק
טוויטר
לינקדין
ווטסאפ
אימייל

אימוני כושר – אשר כוללים אימוני משקולות שנותנים לגוף מראה
מעוצב ויפה
:

עד עכשיו אפשר היה להבין מה הסיבות שלכן, הנשים לא לעשות אימוני משקולותכעת אסביר למה רוב הנשים שכבר נכנסו לתלם והתחילו את אימוני המשקולות, זונחות אותם מהר מאוד, ושוב הסיבה שגויה מהיסוד

כאשר אישה, שהיא מתאמנת מתחילה(ההגדרה הנכונה למתאמן מתחיל זה מתאמן שיכול להעלות משקלי עבודה מאימון לאימון), מחליטה לעשות אימוני משקולות בתהליך של דיאטה(גירעון קלורי שלילי).

למרות שנאמר מקודם שלא ניתן לפתח מסת שריר בכזה מצב,יש יוצאים מהכלל, כאשר אישה מתחילה לעשות אימוני משקולות , בשבועות הראשונים היא יכולה לפתח מאסת שריר מסויימת-במצב של דיאטה זה קורה רק למתאמנים מתחילים.

אותה מסת שריר סופחת נוזלים , מצב כזה יכול להראות עלייה במשקל, בדרך כלל במצב כזה מה שקורה זה שיש עליה במאסת השריר הרזה ויש ירידה באחוז השומן.

זו הטעות של נשים רבות בפרט ואנשים בכלל(כולל אנשי מקצוע), להסתכל רק על המספר במשקל צריך להתייחס גם לכמה אחוזי שומן יש לנו בהשוואה לשקילה האחרונה(יש מכשירים שמראים גם אחוז שומן וגם משקל -הם לא הכי מדוייקים בעולם, אבל זו התחלה).

יתכן עוד מצב, עלייה באחוזי השומן וירידה במשקל, אולי זה יראה לכן מצב טוב יותר, אבל לא. כשקורה מצב של עלייה באחוזי השומן וירידה במשקל(אני מתייחס  רק למצב שאתן באמת שומרות על תפריט ולא מתפרעות), זה יכול להיגרם משתי סיבות : 1 – איבוד מאסה רזה(שריר) 2-איבוד נוזלים.

במקרה כזה צריך להיסתכל על כמה פרמטרים, אם אותה מתאמנת נמצאת בתחילת התהליך (אימונים+ תזונה) של הדיאטה כנראה המצב נגרם מהסיבה השנייה שהיא איבוד נוזלים וזה בסדר.

במקרה והמתאמנת כבר בתהליך מתקדם – של כמה שבועות ככל הנראה מה שקרה זה שהיא איבדה שריר, במצב כזה צריך לבדוק את הגירעון הקלורי . . . 

ותביני,
כמות החלבון ( החלבונים הם אבני הבנייה של השריר או במקרה של ירידה במשקל, לחלבונים  השפעה ישירה על שמירת מאסת השריר ) ואימוני המשקולות 
כל הפרמטרים שהוזכרו משפיעים ישירות על שימור מאסת השריר והירידה באחוז שומן.

נושא טיפים והמלצות
למה כדאי להתאמן עם משקולות? * שריפת קלוריות מוגברת גם במנוחה.  חיזוק העצמות והפחתת הסיכון לאוסטאופורוזיס.  שיפור המראה וחיטוב הגוף. העלאת הביטחון העצמי ותחושת ההישג.
טיפים למתחילות: * התייעצות עם מאמן כושר לקבלת תוכנית אימונים אישית ולימוד טכניקה נכונה.  התחלה הדרגתית והקשבה לגוף.  התמקדות בטכניקה נכונה למניעת פציעות ולמקסימום תוצאות.  סבלנות והתמדה לאורך זמן.* מציאת חברה או קבוצה לתמיכה ומוטיבציה.
מיתוסים נפוצים: * אי אפשר להוריד שומן ממקום ספציפי בגוף.  אימוני משקולות גורמים לנשים להיראות “גבריות”. אימוני משקולות לא מתאימים לנשים שרוצות רק לרדת במשקל.
טיפים נוספים: * הקפדה על תזונה נכונה לצד האימונים.  שילוב אימוני אירובי לצד אימוני משקולות. מנוחה מספקת בין אימונים להתאוששות השרירים.  האזנה לגוף והתאמת האימונים בהתאם לתחושה.  הנאה מהתהליך וחגיגת ההצלחות לאורך הדרך!

לסיכום:

ידוע שאימוני משקולות זו לא כזאת אטרקציה אצל סביבת הנשים, מהסיבה הפשוטה של חוסר ידע,כמו שכבר הוסבר מקודם,אימוני משקולות הם תנאי הכרחי בכל תהליך של ירידה במשקל, הם עוזרים בשימור מסת השריר שלך, מעלים/משמרים את קצב חילוף החומרים וגורמים לנו להיראות הרבה יותר טוב בסופו של התהליך.

הבדלים משמעותיים יהיו בין הנשים שעשו אימוני משקולות במהלך הדיאטה, לבין הנשים שלא עשו אימוני משקולות. לשיקולכן.

הכה את המיתוס 4 – בהמשך למיתוס 3, אי אפשר להוריד שומן ממקום ספציפי.

בתהליך של דיאטה יורד שומן מכל חלקי הגוף, אנחנו לא במוסך,שאפשר לבחור שם איזה חלקים ניתן לשפר.

אצל נשים בדרך כלל רוב השומן מתרכז בירכיים ובאגן , זאת אומרת שיקח יותר זמן להוריד את השומן מהמקומות האלה. אצל גברים השומן מתרכז יותר בבטן ובגב התחתון, אני מרגיש ממש חוסר שיוויון משווע כרגע, אני מעדיף ירכיים שמנות מאשר כרס בירה!

מזל טוב, את ד”ר..לפחות קרוב:

מזל טוב, יש לכן את הכלים הבסיסיים לבניית הדיאטה שלכן, כמובן שניתן לקחת את זה למטרה שתחפצו בה,ירידה במשקל,שמירת התוצאות, או העלת מסת שריר, יש לכן את הכלים הבסיסיים שבעזרתם תוכלו לבנות ולהגשים את המטרות שלכן.

בעזרת דיאטה נכונה ואימוני משקולות אתן תגיעו לתוצאות שרציתן,בעזרת התמדה וכוח רצון, אתן תמקסמו את התוצאות. אם את משנה את הדרך שבה את רואה את הדברים, הדברים שאת רואה ישתנו!

ג’ניה רומסקי,
המאמן האישי שלך,
לחיי הבטן השטוחה שלך.

Picture of ג'ניה רומסקי

ג'ניה רומסקי

ג'ניה רומסקי, מייסד בריאותלי - עזר למעל 17,000 נשים להשיג את המטרת החיטוב והבריאות שלהן. כתב 3 ספרי רבי מכר - דיאטת החירום, הדיאטה האחרונה והתפריט המושלם. השיטה שלו שבזכותה הגיע לערוץ 10, Ynet, דה מרקר, ישראל היום ועוד מושתת על המדע הכי מתקדם ומותאמת לגוף האישה

Skip to content