בריאותלי לוגו

רופאים בכירים חושפים: 9 יתרונות מפתיעים של קולגן בשביל תפקוד ‘על’ של המפרקים, העצמות, המערכת החיסונית, תפקוד הלב שלך ועוד

כמה קולגן הגוף שלך באמת צריך בשביל תוצאות מקסימליות?

Picture of מומחי בריאותלי וג'ניה רומסקי
מומחי בריאותלי וג'ניה רומסקי

- מאמר חדש שמבוסס על סקרים, מחקרים ובדיקות מאגד את כל המידע הכי חדש על הקולגן

רבים מהאנשים שמחפשים להשיג את הגרסה הכי בריאה של עצמם יודעים שתוספי קולגן עוזרים לשמור על עצמות ומפרקים חזקים, תוך שמירה על עור צעיר ושיער בריא, זה נכון במיוחד ככל שאנחנו הולכים ומזדקנים. 


יותר מזה, מחקרים חדשים מראים לנו את הפוטנציאל העצום של הקולגן בקידום בריאות הלב, העורקים ותפקוד יעיל של המערכת החיסונית. אבל כמה באמת קולגן את צריכה בשביל לקבל את היתרונות הבריאותיים האלה? במאמר הבא את תקבלי סיכום של המחקרים והמדע הכי עדכני שחושף איך לקבל את המקסימום תוצאות משימוש בקולגן.

קולגן זה לא תוסף שנחשב ל ’’מידה 1 שמתאימה לכולן’'

מלבד מים, קולגן הוא החומר השופע ביותר בגופנו, ונחשב לאבן הבניין העיקרית של המפרקים, השרירים, העצמות, העור וגם להגנה על  המעי והעורקים שלנו. עם הזמן, הרמות האידיאליות של הקולגן שגופנו מייצר באופן טבעי מתחילות לדעוך, ולצערנו, זה הולך ודועך בכל שנה, וזה מתחיל החל משנות העשרים לחיינו.

גורם מס’ 1 כמות הקולגן שאת צריכה, משתנה בהתאם לגיל.

מלבד מים, קולגן הוא החומר השופע ביותר בגופנו, ונחשב לאבן הבניין העיקרית של המפרקים, השרירים, העצמות, העור וגם להגנה על  המעי והעורקים שלנו. עם הזמן, הרמות האידיאליות של הקולגן שגופנו מייצר באופן טבעי מתחילות לדעוך, ולצערנו, זה הולך ודועך בכל שנה, וזה מתחיל החל משנות העשרים לחיינו.

ככל שאנחנו מתבגרים, סיבי הקולגן שמחזיקים את הגוף שלנו יחד, מתפרקים בהדרגה.
 
בתוך המפרקים ורקמות החיבור שלנו, צניחת כמות הקולגן הזו גורמת להחלשות העצמות, השרירים והסחוס שלנו. מה שמוביל ברוב המקרים לכאבים כרוניים, פציעות ואפילו שברים.
 
מכיוון שהגוף שלנו לא יכול להתחדש בסיבי קולגן באופן עצמאי… זה מוביל לתופעה של ‘דפלציה’ על פני העור. הדרמיס (השכבה הפנימית של העור שאחראית על גמישות העור) הופכת להיות פחות גמישה, וכתוצאה מכל זה?
 
  זקיק השערה הופך למדולל ודק יותר.
 
בתוך המעי שלנו, אובדן הקולגן יוצר פערים ברירית המעי. עם הזמן, הפגיעות הזאת מתגברת ומאפשרת לפתוגנים (שהם סוג של מחוללי מחלות) קטלניים לעבור בקלות בדרכי המעי שלנו, ולהעביר את המחלות האלה בכלי הדם – מה שיוצר עומס מאסיבי על מערכת החיסון שלנו – ומחליש אותה.
 
אגב, זו הסיבה המרכזית לכך שמבוגרים פגיעים יותר למחלות המשפיעות על מערכת החיסון והמפרקים. המחקר מראה לנו, שככל שאנחנו מזדקנים, רמות הקולגן הולכות וצונחות בגוף.
 
מה המשמעות של כל זה את שואלת?
 
בשביל למלא את צורך הקולגן של הגוף שלהם? מבוגרים חייבים קודם כל להחזיר את רמות הקולגן למצב מאוזן.
 
במילים פשוטות, המחקר הזה מראה באופן חד משמעי… ככל שהגיל עולה, אנחנו חייבים לתסף בקולגן בשביל לקבל את מלוא היתרונות (המטורפים) שלו. 
 
הדרך הטובה ביותר לשקם את המחסור ההולך והגדל של קולגן, ככל שהגיל מתקדם… היא לעשות העמסת קולגן, זו אחת האסטרטגיות הכי מומלצות של דוקטור וואלדינג. הוא משתמש בשיטת העמסת הקולגן עם רוב המטופלים שלו בשביל למנוע את אובדן הקולגן, שכמו שכבר נאמר, יש לתופעה הזאת קשר ישיר  לגיל שלך.

גורם מס’ 2 כמות הקולגן קשורה באופן ישיר לתוצאת הבריאות שאת מחפשת.

כמות הקולגן קשורה באופן ישיר לתוצאת הבריאות שאת מחפשת. בין אם את שוקלת להשתמש בקולגן בשביל לקדם את תהליכי צמיחת השיער, או למנוע נשירה, ובין אם זה מיועד לשפר את גוון העור או לחזק את העצמות והמפרקים… 

 

מינון הקולגן ישתנה… בהתאם למטרה. לדוגמא, אם את מחפשת יתרונות ספיציפים כמו מילוי קווים דקים, כמות הקולגן שתדרש לך תהיה בין 2.5-15 גרם ליום. 

 

אבל, אם את מחפשת לתקן את הכאבים של המפרקים או אפילו להקדים את תקופת ההחלמה לאחר ניתוח, הגוף יידרוש כמויות יומית גבוהות יותר של קולגן. בנוסף, זה תלוי בגיל, בתזונה ובגורמים סביבתיים אחרים – אבל בהתאם לנתונים האלה את לגמרי יכולה לשקול שימוש לטווח של כמה חודשים, ואפילו שנים בשביל לראות תוצאות. 

כמו עם כל תוסף, גם הקולגן זו לא תרופת פלא, זה לוקח זמן, את צריכה סבלנות, והתמדה יומיומית בשביל לממש את התוצאות הכי חלומיות שלך. אני רוצה שתציצי רגע במחקרים האלה , שחושפים מה כמות הקולגן הדרושה לקבלת התוצאה הרצוייה:

9 יתרונות מבוססי מדע על קולגן והמינון הקליני הדרוש, בשביל לחוות את התוצאות הטובות ביותר

תקשיבי לזה, העצמות שלנו עשויית בעיקר מקולגן, מה שנותן להן מבנה גמיש ועוזר לשמור עליהן חזקות. 


עכשיו, ככל שרמות הקולגן מתדרדרות עם הגיל, כך גם מסת העצם. מה שמוביל להגבלה רצינית בתנועה, צפיפות עצם נמוכה, וסיכוי גבוה יותר לשברים בעצמות. מחקרים הראו שלקיחת תוספי קולגן יכולה לעכב את התהליך של התמוטטות העצם. מחקר אחד שבדק את בריאות העצם אצל 103 נשים לאחר גיל המעבר מצא משהו מרתק. 

 

תקשיבי לזה, 66 נשים קיבלו 5 גרם קולגן מדי יום במשך 12 חודשים. בקרב הנשים שנטלו את הקולגן, נצפתה עלייה של עד 7% בצפיפות המינרלים בעצם שלהן (BMD) בהשוואה לנשים שלא צרכו קולגן. לפי המחקר הזה, תיסוף הקולגן היה קשור לשינוי חיובי בחוזק העצם. 

 

מה שמעיד על עלייה בתהליכי חיזוק העצם, והפחתה בדילול שלה. 

 

לסיכום: 

בשביל עצמות חזקות ובריאות יותר, מחקרים מראים כי נדרש לפחות 8 שבועות, עד 12 חודשי תוסף קולגן יומי (5 גרם ליום)

הקולגן עוזר לשמור על שלמות רקמות החיבור שלך, כמו המפרקים, השרירים והסחוס שלנו, שהוא סוג של גומי…

שמגן על המפרקים שלנו. עכשיו, ככל שרמות הקולגן של הגוף יורדות עם הגיל, עולה הסיכון לנזקים במפרק הניווני.

כמה מחקרים הראו כי נטילת תוסף הקולגן עשוייה לעזור בשיפור הסימפטומים של הפרעות במפרקים ולהפחתת כאבי מפרקים באופן כללי.

במחקר אחד, שכלל 73 משתתפים שצרכו 10 גרם קולגן מדי יום במשך 24 שבועות..

המשתתפים חוו ירידה משמעותית בכאבי המפרקים בזמן הליכה ובמנוחה לעומת הקבוצה שלא השתמשה בקולגן

לסיכום:

לשיפור בריאות המפרקים והקלה בכאבים הקשורים למפרקים, מחקרים מראים כי נדרש לפחות 24 שבועות של תיסוף קולגן יומי (10 גרם ליום)

בין 1-10% מרקמת השריר מורכבת מקולגן. המשמעות היא שחלבון הקולגן סופר חשוב לשמירה על שרירים חזקים ולתפקוד תקין במיוחד ככל שאנחנו מתבגרים.
 
מחקרים מראים שתוספי קולגן עוזרים להגביר את מסת השריר בקרב אנשים הסובלים מסרקופניה, (אובדן מסת השריר שמתרחש עם עליית הגיל).
 
הנה מחקר מעניין:
לקחו 27 משתתפים שנטלו 15 גרם קולגן במשך 12 שבועות. בהשוואה למשתמשים שלא השתמשו בקולגן, הם צברו משמעותית יותר מסת שריר וכוח. המחקר הזה נותן תקווה גדולה בכל הקשור לשימור בריאות העצם לאנשים מבוגרים.
 
לסיכום:
 
מחקרים מראים כי 12 שבועות של תיסוף קולגן יומי (15 גרם ליום) הניבו שיפור במסת השריר והכוח.
 
קולגן מספק מבנה לעורקים ולכלי הדם שלך, כלי הדם מובילים דם מהלב שלך לשאר הגוף, זה קריטי שהם יהיו ‘מבוטחים’. ללא מספיק קולגן, העורקים עלולים להפוך לחלשים  יותר.
 
במחקר אחד לקחו 31 מבוגרים בריאים ונתנו להם 16 גרם קולגן כל יום, למשך 6 חודשים. בסוף המחקר הם חוו ירידה משמעותית במדדים של קשיחות העורקים בהשוואה לתקופה שלפני נטילת הקולגן.
 
לסיכום:
לפי מחקרים, 6 חודשים של תיסוף קולגן על בסיס יומי (16 גרם ביום) הראו תוצאות חיוביות בכל הקשור לבריאות הלב והעורקים.
 

5. משפר את העור ומפחית קמטים

הקולגן ממלא פקיד חשוב בכל הקשור לשמירה על העור, בנוסף הוא מועיל לגמישות ולהידרציה. עכשיו, עם הגיל הגוף מייצר פחות ופחות קולגן, מה שמוביל לעור יבש והיווצרות של קמטים.
 
עם זאת, מספר מחקרים מראים שתיסוף של קולגן יכול לסייע בהאטת הזדקנות העור, ע”י הפחתת קמטים ויובש.
 
מחקר אחד מצא כי נשים שצרכו תוסף קולגן מדי יום, במשך 12 שבועות חוו הידרציה (לחות) מוגברת של העור והפחתה משמעותית בעומק הקמטים, בהשוואה לקבוצה שלא צרכה.
 
לסיכום:
אומנם ניתן לראות יתרונות ושינויים בעור בתוך 8 שבועות, אבל הם די צנועים, מתי השינויים מתחילים להיות יותר מורגשים ונראים לעין? אחרי 12 שבועות של תיסוף קולגן יומי ועקבי (5 גרם ליום).
 

6. משפר את בריאות השיער, ומאט את דילול הזקיקים.

תקשיבי, קולגן מהווה 70% מהדרמיס שלך (שכבת עור), זו בעצם השכבה האמצעית של העור שלך שמכילה את השורשים של כל שיערה ושיערה. זו הסיבה שאספקה של קולגן עוזרת בשמירה על שכבת העור הזאת ומונעת את דילול השיער.
 
במחקר שנערך 8 שבועות, 69 נשים בגילאי 35-55 גילו שלקיחת קולגן על בסיס יומי שיפרה משמעותית את גמישות העור וההידרציה בהשוואה למחקר פלסבו (גרמו להן לחשוב שהן השתמשו בקולגן, כשהן לא), ובכך מצאו שתיסוף בקולגן עזר בשיפור בריאות העור בפרט, והשיער בכלל.
 
לסיכום:
כשמדובר בשיפור של בריאות השיער, המחקרים מראים כי נדרשים לפחות 8 שבועות של תיסוף קולגן על בסיס יומי (5 גרם) בשביל לראות תוצאות.
 

7. מפחית את הסיכון לבעיות העיכול ומערכת חיסונית מוחלשת

הקולגן מכיל גליצין, זו בעצם חומצת אמינו שהוכחה כבעלת תוכנות אנטי דלקתיות.

חומצת האמינו הזו בעצם קשורה לעיכוב תהליכים דלקתיים בנוסף להפחתת הלחץ והקלה בחיבור הרקמה של רירית המעי.
 
תקשיבי לזה,כשרירית המעיים מאבדת מכוחה, בדרך כלל ניתן לראות אצל אנשים מגוון רחב של מחלות ובעיות שמתחילות להתפתח…
 
כגון: בעיות בעיכול, גזים, נפיחויות בבטן ואפילו מצבים דלקתיים (למשל תסמונת המעי הדלקתי).
 
יותר מזה, מכיוון ש-80% מתפקוד מערכת החיסון מתרחשים בתוך המעיים, חוסר איזון בתהליכי העיכול יכול לסכן את התפקיד של המערכת החיסונית. התוצאה?

המון פולשים זרים ומסוכנים שנכנסים לגוף.

לסיכום:
במחקרים שכללו אנשים בעלי חוסר איזון במערכת העיכול, החוקרים מצאו שיש לאות הנבדקים גם רמות נמוכות של קולגן.

זו אחת הסיבות שמומחים רבים מסכימים שתיסוף קולגן המכיל חלבון הוא אחד המפתחות להקלה בבעיות העיכול, מה שגם עוזר לחזק את המערכת החיסונית שלנו.


מחקרים רבים מראים, שדרך העברת חומצות האמינו, ביחד עם הקולגן עוזרות לריפוי ואיטום של המעיים, במקביל למניעת אי נוחות בעיכול.

כשיש נזק או דלקת ברירית המעי, הוכח כי השלמת קולגן (10 גרם ליום) מסייעת לחיזוק תאי השריר.

8. תומך בניקוי רעלים והגנה מבפני חיידקים.

מכיוון שקולגן הוא מולקולה הידרופילית, הוא נמשך למולקות מים וחומציות, שמסייעות לתהליכי העיכול.


כאשר הוא נכנס לגוף, הקולגן מקיף את עצמו במים וחומצת קיבה, בזמן שהוא עובר בדרכי ה-GI, מה שמסייע לפירוק חלבונים ופחמימות במעי.


בנוסף, ע”י החזקת המים במעי, הקולגן עוזר להעביר מזון דרך דרכי העיכול בצורה חלקה יותר, מה שעוזר לנו להפריש רעלים באופן מהיר וסדיר יותר.


לסיכום:

אורכה של מערכת העיכול של מבוגרים היא כ9 מטרים בערך. זה מבנה ארוך שמצריך שמירה.

מחקרים מראם כי סיבי הקולגן מסוג 1 ו-3 ממלאים תפקיד מבני משמועתי ברירית המעיים שלנו.

מכוון ששמירה על חוזק ואלסטיות של רקמות המעי שלנו היא קריטית, אז המון אנשי מקצוע טוענים שתיסוף של 10 גרם קולגן ביום הוא הכרחי לשמירה על מערכת העיכול.

9. מסייע במניעת “תסמונת דליפת המעי” ומצבים אוטואימוניים.

הקולגן עוזר לשמור על שלמות רקמות החיבור שלך, כמו המפרקים, השרירים והסחוס שלנו, שהיא סוג של גומי… שמגן על המפרקים שלנו.


עכשיו, ככל שרמות הקולגן של הגוף יורדות עם הגיל, גם עולה הסיכון להפרעות במפרק הניווני.


כמה מחקרים הראו כי נטילת תוסף הקולגן עשוייה לעזור בשיפר הסימפטומים של הפרעות במפרקים ולהפחתת כאבי מפרקים באופן כללי.

במחקר אחד, שכלל 73 משתתפים שצרכו 10 גרם קולגן מדי יום במשך 24 שבועות.. המשתתפים חוו ירידה משמעותית בכאבי המפרקים בזמן הליכה ובמנוחה לעומת הקבוצה שלא השתמשה בקולגן


לסיכום:

לשיפור בריאות המפרקים והקלה בכאבים הקשורים למפרקים, מחקרים מראים כי נדרש לפחות 24 שבועות של תוסף קולגן יומי (10 גרם ליום)

“מה שהמחקרים מספרים לנו באופן ברור זה שהקולגן עובד – אבל העניין הוא שאנחנו חייבים סבלנות, ולהתמיד לקחת אותו על בסיס יומיומי בשביל לקבל את מלוא היתרונות”

– דר צ’אד וולדינג.

 

בהתבסס על עדויות קליניות, את תחווי את מלוא היתרונות של הקולגן בתקופת זמן של 8 שבועות עד 12 חודשים, בשימוש יומי וקבוע. 
 
לקחת סקופ קולגן מדי פעם, לא ייתן לך את מלוא התוצאות, אפילו לא קרוב בהשוואה לשימוש יומי.
 
יחד עם זאת, זה לא יהיה מטורף לגמרי אם תתחילי לחוות את התוצאות של הקולגן כבר בשבועות הראשונים, במידה ותתמידי כל יום. ד”ר צ’אד, מספר: “המון מהלקוחות שלי חווים תוצאות כבר בתקופה הראשונה”, נשים בגילאי 60+ אולי ייצטרכו שימוש יותר ממושך בשביל לראות תוצאות דרמטיות.
 
באופן כללי תיסוף של 5-10 גרם קולגן מומלץ, אבל לאנשים מבוגרים, שרמות הקולגן שלהן בצניחה, אולי יזדקקו ל10-20 גרם קולגן בשביל לקבל את המקסימום תועלת, ניתן גם לעשות ‘העמסת’ קולגן – שיטה ידועה ויעילה.

אחד הרופאים המומחים בתחום, ד”ר צ’אד מספר:
 

“בעזרת שיטת העמסת הקולגן, המטופלים הכי
מצליחים נוטלים 10-20 גרם קולגן ביום”…

הכפלת מינון הקולגן עוזרת לשקם את המחסור שנוצר בגוף, ועוזרת לגוף להתגבר בקלות על צניחת רמות הקולגן שנוצר עקב הגיל…

בזמן שחלק מהאנשים משתמשים בשיטת ‘העמסת הקולגן’ רק בתקופה הראשונה של השימוש, מחקרים מראים ששימוש גבוה יותר בקולגן לאורך זמן, מספק תוצאות טובות יותר ועוזר להבטיח שרמות הקולגן יישארו גבוהות לתמיד.

איך להשיג יותר קולגן מהתזונה שלך?

למרות שניתן להשיג קולגן באמצעות הדיאטה… (צריכת מוצרים מהחי כמו בשרים, הסחוס שנמצא בנתחי בשר, העור של העוף, קשקשי דגים וכו’) רוב האנשים לא ייקבלו מספיק קולגן, ורוב האנשים לא יצליחו לאכול את סוגי המזון האלה…


זאת אחת הסיבות שכן מומלץ להכניס קולגן דרך תוסף. אבל הנה משהו שאת חייבת לדעת…


לא כל תוספי הקולגן זהים… ככל שיותר ויותר תוספי קולגן מתפרצים לחיינו, זה קריטי להבין את הסוגים השונים של הקולגן, ועל מה כן חשוב להסתכל, וממה חשוב לברוח. 

הקולגן הכי טוב לנשים מגיל 40-50 ומעלה

סוגי קולגן, זה משהו שכמעט לא מוכר ולא מדברים עליו. אבל סוגים שונים של קולגן מכילים סוגים שונים של חלבונים, שלכל אחד מהם יש מטרה שונה בגוף. 

 

יחד עם זאת, המחקר הכי עדכני מראה שיש יתרונות ברורים לקולגן מסוג 1 ו-3, שהם אלה שעוזרים להאטת תהליכי ההזדקנות. 


סוגי הקולגן האלה יעילים במיוחד לכל אישה שמחפשת להמשיך ולשמור על הניידות והאלסטיות של העור, העצמות והמפרקים שלה, גם מעבר לשנות ה-50, 60, 70 ויותר. 

 

קולגן מסוג 1, הוא הקולגן הכי שכיח בגוף האדם, וסופר יעיל נגד תהליכי הזדקנות כמו:

 

* להיפטר מקמטים

* הידרציה וגמישות העור

* ריפוי פצעים, היווצרות רקמות של צלקות

* הפחתה בצלוליטיס, לפעמים אפילו בסימני המתיחה

* ירידה מתונה במשקל

 

קולגן מסוג III, שהוא הקולגן השני השכיח ביותר שנמצא באופן טבעי בגוף האדם, יעיל
בטירוף נגד תופעות של הזדקנות כמו:

 

* חוזק השרירים, רצועות והגידים.

* החזרת הניידות בכל רקמות החיבור. * הקלה בכאבים.

* חוזק העצמות ובריאות המפרקים.

* פעילות תקינה של המעיים.

* יעיל נגד פגיעות ומניעת נפילות

מכל היתרונות הבריאותיים של הקולגן, עולם המחקר מראה שוב ושוב את היכולת של הקולגן, מסוג 1 ו-3 … 

 

לתמוך בעור, שיער, ציפורניים, ושאר תהליכי ההזדקנות שמגיעים עם הגיל. כמו גם לשפר את הכוח שהשרירים שלנו יכולים לייצר את חוזק וגמישות הרצועות והגידים לתמיכה מיטבית במפרקים בריאים. 


לכן בבחירת תוסף קולגן, חשוב לוודא שקולגן מסוג I שהוא הנפוץ ביותר בגוף – קיים בנוסחה.

על מה את רוצה להסתכל כשאת בוחרת את הקולגן שלך?

1. תברחי מההבטחות השיווקיות של ‘חומצה היאלרונית’ - דחוף!

השימוש בחומצה היאלרונית בתקופה האחרונה הפך למאוד פופולארי, העניין הוא שחייבים לחלק את השימוש
בחומצה הזאת ל-2. הזרקות. ונטילת כדורים/אבקה. האנשים שקיבלו זריקה, דיווחו על הקלה מיידית בכאבים,
וגם זה, עדיין רחוק מלהיות מוכח מדעית.
 
מה שמעניין כאן… הוא שאין היום אף מחקר שמוכיח שחומצה היאלרונית תורמת, אפילו באחוז אחד לדלקות,
כאבי מפרקים, או תקינות האיברים. אפילו לא ב-1% אחד בודד!
 
כן, אני יודע שזה נהיה מאוד נפוץ לפרסם מוצרים שיש בהם חומצה היאלרונית, אבל זה עוד גימיק שיווקי
שגובים עליו עוד כסף, לשווא. אז תזהרי מהמוצרים האלה.
 

2. תוודאי שיש בתוסף ויטמין c:

אם כבר החלטת להכניס קולגן לגוף? זו החלטה מעולה. אבל חשוב לי שלא תבזבזי זמן ותכניסי קולגן ללא וויטמין c… תביני, חוסר בויטמין c עלול לפגוע בייצור הקולגן בגוף, אבל לא רק זה… אלא מחסור בויטמין c יכול לפגוע באיכות הקולגן שכבר קיים בגוף. וזה קריטי. 


כשיש לנו חוסרים של ויטמין c בגוף, ייצור הקולגן נפגע באופן דרמטי ויכולה להווצר פגיעה קשה ברקמות הגוף. 


בלי קשר, תזונה נכונה שמכילה כמויות של ויטמין c יכולה לעזור לשמירה על עור בריא. מזונות כמו: 


פירות הדר, פלפלים, אננס ואפילו עגבניות. חשוב להוסיף כמויות של נוזלים. 

אם אין לך ויטמין c בתוסף הקולגן שלך? זה כאילו את נוסעת לאילת ב-5 אוטובוסים במקום אוטובוס אחד…

3. המפתח השלישי והקריטי? חומצות אמינו + קולגן מסוג 1

חפשי איזה חומצות אמינו, אם בכלל יש בתוסף… תוספת של חומצות אמינו
לתוסף, הופכת את חוקי המשחק. תוספת חומצת האמינו בטא אלנין וקריאטין טהור 
הם יתרון אדיר …
 
מחקרים מצאו שחומצת האמינו בטא אלנין עוזרת לאנשים לבצע יותר חזרות באימון, וגם
משפרת את ביצוע האימון האירובי. איך זה עובד? ברגע שאנחנו מכניסים את החומצה בטא אלנין לגוף,
היא הופכת למולקולה בשם קרנוזין, והיא עוזרת להגן מפני ירידות ב-PH שנגרמות ע”י הדיאטה שלנו,
היא גם נותנת הגנה מפני ייצור של חומצה לקטית. במילים יותר פשוטות, היא עוזרת לתהליך החיטוב,
הכושר והבריאות. היא סוג של ‘כיפת ברזל’ שמגנה עלייך.
 
בשורה התחתונה: אם את מעוניינת להתחיל להשתמש בקולגן, הרופאים מסכימים שהקולגן תורם ומלא יתרונות, אבל חשוב לבחור את סוג הקולגן בחוכמה.
קולגן שמכיל ויטמין c, חומצות אמינו , והוא מבוסס על סוג קולגן מס’ 1, קולגן שמופע באופן הדירוליסטי, מה שנותן ספיגה מלאה ומהירה ומעניקה לגוף שלך יתרון עצום בכל מה שקשור למניעת כאבי מפרקים, וכן להפחתת סימני ההזדקנות הנראים לעין.
 

קולגן ונוס של בריאותלי!

אבקת קולגן ונוס של בריאותלי מכילה חומצות אמינו מתקדמות, ויטמין c, קולגן מסוג 1 ו… היא בטעם פסיפלורה עדין… שמטרתה היא לספק בריאות למפרקים, השיער, העור, הציפרוניים, השרירים, העצמות והתנועותיות לאורך זמן שלך. השילוב של חומצות אמינו מתקדמות, קולגן מסוג 1, ויטמין c, חלבון ופפטידים הוכח ככזה ש:
חשוב: ההנחה, המשלוח חינם הבונוסים והדיל המיוחד של קדם ההשקה מוגבל *מאוד* בזמן ויכול להעלם בכל רגע (אני לא אומר את זה בשביל לזרז אותך, אבל בשביל לעדכן שאנחנו שומרים את הזכות להוריד את המבצע בכל רגע נתון)

סוף סוף, דרך פשוטה, נוחה, מגובה מדעית להוסיף קולגן לתזונה תוך שניות ספורות!

כל מנת הגשה של ונוס קולגן של בריאותלי מכילה 5 גרם קולגן, באיכות הגבוהה ביותר, קולגן מסוג 1 שהוא קריטי לשמירה על המראה של העור, השיער, הציפורניים, המפרקים, העצמות השרירים ועוד…

באמצעות פורמולה מתקדמת של קולגן פפטיד הידרוליזה, אבקת הקולגן של בריאותלי ‘’וונוס קולגן’’ מאפשרת ספיגה בעוצמה מלאה. 

 

מה זה אומר מבחינתך? שהגוף יכול לפרק, להמיר ולספוג בחזרה בתאים בשביל לבנות מחדש את החוזק של המפרק, למלא קווים דקים בעור, ולמנוע את תהליכי ההזדקנות בצורה יעילה פי כמה וכמה ממותגי קולגן שלא מכילים את הנוסחה הייחודית של בריאותלי.

 

 למידע נוסף כיצד אפשר להחזיר את הנעורים שלך בעזרת תוספת נכונה של קולגן, ניתן ללחוץ על הכפתור שכאן למטה

me20201 (1)

מי אתם, ג'ניה ובריאותלי? המטרה שלנו:

המטרה של ג’ניה רומסקי ובריאותלי בעמ היא אחת: לגרום ל-100,000 נשים להתחטב, להתהדק, לשפר את איכות העור, ולהגיע לגרסה הכי בריאה של עצמה. 


זה כולל עצמות חזקות. עור נקי. פחות מחלות שמגיעות עם הגיל. מערכת חיסונית חזקה, וגוף יעיל. פשוטו כמשמעו, גוף יעיל. אנחנו עושים את זה ע”י מחקר עמוק, סקרנות ולמידה בלתי נגמרים, והכי חשוב – שיטות חדשות מבוססות מחקר. 


נכון לכתיבת שורות אלה, יש לנו 17,087 לקוחות שהגיעו למטרה שלהן. בין אם זה אחוז שומן נמוך יותר. בין אם זה מערכת חיסונית חזקה. בין אם זה גוף יעיל יותר. ובין אם זה היכולת לשרוך שרוכים או להגיע לאחוז שומן נמוך. 

 

כל אחת והמטרות שלה – אנחנו פה בשביל לקדם את המטרה שלך ונעשה הכל. “המטרה שלנו היא לגרום ל-100,000 נשים לאהוב את מה שהן רואות במראה וע”י כך לעזור לסביבה שלהן ולהפוך את מדינת ישראל לבריאה, יפה ומאושרת יותר”

רופאים בכירים חושפים: 9 יתרונות מפתיעים של קולגן ונוס בשביל תפקוד ‘על’ של המפרקים, העצמות, המערכת החיסונית, תפקוד הלב שלך ועוד

כמה קולגן הגוף שלך באמת צריך בשביל תוצאות מקסימליות?

Picture of מומחי בריאותלי וג'ניה רומסקי
מומחי בריאותלי וג'ניה רומסקי

- מאמר חדש שמבוסס על סקרים, מחקרים ובדיקות מאגד את כל המידע הכי חדש על הקולגן

רבים מהאנשים שמחפשים להשיג את הגרסה הכי בריאה של עצמם יודעים שתוספי קולגן עוזרים לשמור על עצמות ומפרקים חזקים,
תוך שמירה על עור צעיר ושיער בריא, זה נכון במיוחד ככל שאנחנו הולכים ומזדקנים. 


יותר מזה, מחקרים חדשים מראים לנו את הפוטנציאל העצום של הקולגן בקידום בריאות הלב,
 העורקים ותפקוד יעיל של המערכת החיסונית. אבל כמה באמת קולגן את צריכה בשביל לקבל
 את היתרונות הבריאותיים האלה? במאמר הבא את תקבלי סיכום של המחקרים והמדע הכי עדכני
שחושף איך לקבל את המקסימום תוצאות משימוש בקולגן.

קולגן זה לא תוסף שנחשב ל ’’מידה 1 שמתאימה לכולן’'

ברמה המולקולרית, חלבון הקולגן מורכב ממעל ל1,000 חומצות אמינו שמתפצלות לצורה של סליל מורכב. 
אותו הסליל מעניק לקולגן את הכוח לבנות את הרקמות השונות בגוף,
כמו המפרקים, העצמות, רירית האיברים, העור והשיער שלנו. 

 

ישנם 16 סוגים שונים ומוכרים של סיבי קולגן וכל אחד מהם ממלא תפקיד שונה בגוף.
 זו הסיבה שכמות וסוג הקולגן שכל אחת ואחת צריכה להוסיף יהיה תלויים בצרכים הייחודיים שלך. 

 

“הטעות הגדולה שהרבה אנשים מבצעים בכל הקשור לשימוש בקולגן היא שהם
 למעשה לא לוקחים מספיק” – אומר ד”ר וולינג, בעל מרפאה שמתמחה בטיפול באנשים
 עם מדדים נמוכים של קולגן. כמות הקולגן שאדם צריך ליטול מדי יום בכדי לראות תוצאות, תלוייה בעיקר בשני גורמים:

גורם מס’ 1 כמות הקולגן שאת צריכה, משתנה בהתאם לגיל.

מלבד מים, קולגן הוא החומר השופע ביותר בגופנו, ונחשב לאבן הבניין העיקרית של המפרקים, השרירים, העצמות, העור וגם להגנה על  המעי והעורקים שלנו. עם הזמן, הרמות האידיאליות של הקולגן שגופנו מייצר באופן טבעי מתחילות לדעוך, ולצערנו, זה הולך ודועך בכל שנה, וזה מתחיל החל משנות העשרים לחיינו.
ככל שאנחנו מתבגרים, סיבי הקולגן שמחזיקים את הגוף שלנו יחד, מתפרקים בהדרגה.
 
בתוך המפרקים ורקמות החיבור שלנו, צניחת כמות הקולגן הזו גורמת להחלשות העצמות,
השרירים והסחוס שלנו. מה שמוביל ברוב המקרים לכאבים כרוניים, פציעות ואפילו שברים.

מכיוון שהגוף שלנו לא יכול להתחדש בסיבי קולגן באופן עצמאי…
זה מוביל לתופעה של ‘דפלציה’ על פני העור.

הדרמיס (השכבה הפנימית של העור שאחראית על גמישות העור) הופכת להיות פחות גמישה, וכתוצאה מכל זה?

 

 
  זקיק השערה הופך למדולל ודק יותר.
 

בתוך המעי שלנו, אובדן הקולגן יוצר פערים ברירית המעי. עם הזמן, הפגיעות הזאת מתגברת ומאפשרת לפתוגנים
(שהם סוג של מחוללי מחלות) קטלניים לעבור בקלות בדרכי המעי שלנו, ולהעביר את המחלות האלה בכלי
הדם – מה שיוצר עומס מאסיבי על מערכת החיסון שלנו – ומחליש אותה.

 

 

אגב, זו הסיבה המרכזית לכך שמבוגרים פגיעים יותר למחלות המשפיעות על מערכת החיסון והמפרקים.
המחקר מראה לנו, שככל שאנחנו מזדקנים, רמות הקולגן הולכות וצונחות בגוף.

 

 
מה המשמעות של כל זה את שואלת?
 
בשביל למלא את צורך הקולגן של הגוף שלהם? מבוגרים חייבים קודם כל להחזיר את רמות הקולגן למצב מאוזן.
 

במילים פשוטות, המחקר הזה מראה באופן חד משמעי…

ככל שהגיל עולה, אנחנו חייבים לתסף בקולגן בשביל לקבל את מלוא היתרונות (המטורפים) שלו. 

 

הדרך הטובה ביותר לשקם את המחסור ההולך והגדל של קולגן, ככל שהגיל מתקדם…

היא לעשות העמסת קולגן, זו אחת האסטרטגיות הכי מומלצות של דוקטור וואלדינג.
הוא משתמש בשיטת העמסת הקולגן עם רוב המטופלים שלו בשביל למנוע את אובדן הקולגן,
שכמו שכבר נאמר, יש לתופעה הזאת קשר ישיר  לגיל שלך.

 

גורם מס’ 2 כמות הקולגן קשורה באופן ישיר לתוצאת הבריאות שאת מחפשת.

כמות הקולגן קשורה באופן ישיר לתוצאת הבריאות שאת מחפשת. בין אם את שוקלת להשתמש בקולגן בשביל לקדם את תהליכי צמיחת השיער, או למנוע נשירה, ובין אם זה מיועד לשפר את גוון העור או לחזק את העצמות והמפרקים…    מינון הקולגן ישתנה… בהתאם למטרה. לדוגמא, אם את מחפשת יתרונות ספיציפים כמו מילוי קווים דקים, כמות הקולגן שתדרש לך תהיה בין 2.5-15 גרם ליום.    אבל, אם את מחפשת לתקן את הכאבים של המפרקים או אפילו להקדים את תקופת ההחלמה לאחר ניתוח, הגוף יידרוש כמויות יומית גבוהות יותר של קולגן. בנוסף, זה תלוי בגיל, בתזונה ובגורמים סביבתיים אחרים – אבל בהתאם לנתונים האלה את לגמרי יכולה לשקול שימוש לטווח של כמה חודשים, ואפילו שנים בשביל לראות תוצאות. 
כמו עם כל תוסף, גם הקולגן זו לא תרופת פלא, זה לוקח זמן, את צריכה סבלנות, והתמדה יומיומית בשביל לממש את התוצאות הכי חלומיות שלך. אני רוצה שתציצי רגע במחקרים האלה , שחושפים מה כמות הקולגן הדרושה לקבלת התוצאה הרצוייה:

9 יתרונות מבוססי מדע על קולגן ונוס והמינון הקליני הדרוש, בשביל לחוות את התוצאות הטובות ביותר

1. עוזר במניעת אובדן העצם

תקשיבי לזה, העצמות שלנו עשויית בעיקר מקולגן, מה שנותן להן מבנה גמיש ועוזר לשמור עליהן חזקות.  עכשיו, ככל שרמות הקולגן מתדרדרות עם הגיל, כך גם מסת העצם. מה שמוביל להגבלה רצינית בתנועה, צפיפות עצם נמוכה, וסיכוי גבוה יותר לשברים בעצמות. מחקרים הראו שלקיחת תוספי קולגן יכולה לעכב את התהליך של התמוטטות העצם. מחקר אחד שבדק את בריאות העצם אצל 103 נשים לאחר גיל המעבר מצא משהו מרתק.    תקשיבי לזה, 66 נשים קיבלו 5 גרם קולגן מדי יום במשך 12 חודשים. בקרב הנשים שנטלו את הקולגן, נצפתה עלייה של עד 7% בצפיפות המינרלים בעצם שלהן (BMD) בהשוואה לנשים שלא צרכו קולגן. לפי המחקר הזה, תיסוף הקולגן היה קשור לשינוי חיובי בחוזק העצם.    מה שמעיד על עלייה בתהליכי חיזוק העצם, והפחתה בדילול שלה.    לסיכום:  בשביל עצמות חזקות ובריאות יותר, מחקרים מראים כי נדרש לפחות 8 שבועות, עד 12 חודשי תוסף קולגן יומי (5 גרם ליום)

2. מפחית כאבי מפרקים

הקולגן עוזר לשמור על שלמות רקמות החיבור שלך, כמו המפרקים, השרירים והסחוס שלנו, שהוא סוג של גומי… שמגן על המפרקים שלנו. עכשיו, ככל שרמות הקולגן של הגוף יורדות עם הגיל, עולה הסיכון לנזקים במפרק הניווני. כמה מחקרים הראו כי נטילת תוסף הקולגן עשוייה לעזור בשיפור הסימפטומים של הפרעות במפרקים ולהפחתת כאבי מפרקים באופן כללי. במחקר אחד, שכלל 73 משתתפים שצרכו 10 גרם קולגן מדי יום במשך 24 שבועות.. המשתתפים חוו ירידה משמעותית בכאבי המפרקים בזמן הליכה ובמנוחה לעומת הקבוצה שלא השתמשה בקולגן לסיכום: לשיפור בריאות המפרקים והקלה בכאבים הקשורים למפרקים, מחקרים מראים כי נדרש לפחות 24 שבועות של תיסוף קולגן יומי (10 גרם ליום)

3. מחזק את רקמת השריר

בין 1-10% מרקמת השריר מורכבת מקולגן. המשמעות היא שחלבון הקולגן סופר חשוב לשמירה על שרירים חזקים ולתפקוד תקין במיוחד ככל שאנחנו מתבגרים.
מחקרים מראים שתוספי קולגן עוזרים להגביר את מסת השריר בקרב אנשים הסובלים מסרקופניה, (אובדן מסת השריר שמתרחש עם עליית הגיל).
הנה מחקר מעניין:
לקחו 27 משתתפים שנטלו 15 גרם קולגן במשך 12 שבועות. בהשוואה למשתמשים שלא השתמשו בקולגן, הם צברו משמעותית יותר מסת שריר וכוח. המחקר הזה נותן תקווה גדולה בכל הקשור לשימור בריאות העצם לאנשים מבוגרים.
לסיכום:
מחקרים מראים כי 12 שבועות של תיסוף קולגן יומי (15 גרם ליום) הניבו שיפור במסת השריר והכוח.

4. מסייע לבריאות הלב והעורקים

קולגן מספק מבנה לעורקים ולכלי הדם שלך, כלי הדם מובילים דם מהלב שלך לשאר הגוף, זה קריטי שהם יהיו ‘מבוטחים’. ללא מספיק קולגן, העורקים עלולים להפוך לחלשים  יותר.
במחקר אחד לקחו 31 מבוגרים בריאים ונתנו להם 16 גרם קולגן כל יום, למשך 6 חודשים. בסוף המחקר הם חוו ירידה משמעותית במדדים של קשיחות העורקים בהשוואה לתקופה שלפני נטילת הקולגן.
לסיכום:
לפי מחקרים, 6 חודשים של תיסוף קולגן על בסיס יומי (16 גרם ביום) הראו תוצאות חיוביות בכל הקשור לבריאות הלב והעורקים.

5. משפר את העור ומפחית קמטים

הקולגן ממלא פקיד חשוב בכל הקשור לשמירה על העור, בנוסף הוא מועיל לגמישות ולהידרציה. עכשיו, עם הגיל הגוף מייצר פחות ופחות קולגן, מה שמוביל לעור יבש והיווצרות של קמטים.
עם זאת, מספר מחקרים מראים שתיסוף של קולגן יכול לסייע בהאטת הזדקנות העור, ע”י הפחתת קמטים ויובש.
מחקר אחד מצא כי נשים שצרכו תוסף קולגן מדי יום, במשך 12 שבועות חוו הידרציה (לחות) מוגברת של העור והפחתה משמעותית בעומק הקמטים, בהשוואה לקבוצה שלא צרכה.
לסיכום:
אומנם ניתן לראות יתרונות ושינויים בעור בתוך 8 שבועות, אבל הם די צנועים, מתי השינויים מתחילים להיות יותר מורגשים ונראים לעין? אחרי 12 שבועות של תיסוף קולגן יומי ועקבי (5 גרם ליום).

6. משפר את בריאות השיער, ומאט את דילול הזקיקים.

תקשיבי, קולגן מהווה 70% מהדרמיס שלך (שכבת עור), זו בעצם השכבה האמצעית של העור שלך שמכילה את השורשים של כל שיערה ושיערה. זו הסיבה שאספקה של קולגן עוזרת בשמירה על שכבת העור הזאת ומונעת את דילול השיער.
במחקר שנערך 8 שבועות, 69 נשים בגילאי 35-55 גילו שלקיחת קולגן על בסיס יומי שיפרה משמעותית את גמישות העור וההידרציה בהשוואה למחקר פלסבו (גרמו להן לחשוב שהן השתמשו בקולגן, כשהן לא), ובכך מצאו שתיסוף בקולגן עזר בשיפור בריאות העור בפרט, והשיער בכלל.
לסיכום:
כשמדובר בשיפור של בריאות השיער, המחקרים מראים כי נדרשים לפחות 8 שבועות של תיסוף קולגן על בסיס יומי (5 גרם) בשביל לראות תוצאות.

7. מפחית את הסיכון לבעיות העיכול ומערכת חיסונית מוחלשת

הקולגן מכיל גליצין, זו בעצם חומצת אמינו שהוכחה כבעלת תוכנות אנטי דלקתיות.
חומצת האמינו הזו בעצם קשורה לעיכוב תהליכים דלקתיים בנוסף להפחתת הלחץ והקלה בחיבור הרקמה של רירית המעי.
תקשיבי לזה,כשרירית המעיים מאבדת מכוחה, בדרך כלל ניתן לראות אצל אנשים מגוון רחב של מחלות ובעיות שמתחילות להתפתח…
כגון: בעיות בעיכול, גזים, נפיחויות בבטן ואפילו מצבים דלקתיים (למשל תסמונת המעי הדלקתי).
יותר מזה, מכיוון ש-80% מתפקוד מערכת החיסון מתרחשים בתוך המעיים, חוסר איזון בתהליכי העיכול יכול לסכן את התפקיד של המערכת החיסונית. התוצאה?
המון פולשים זרים ומסוכנים שנכנסים לגוף.
לסיכום:
במחקרים שכללו אנשים בעלי חוסר איזון במערכת העיכול, החוקרים מצאו שיש לאות הנבדקים גם רמות נמוכות של קולגן.
זו אחת הסיבות שמומחים רבים מסכימים שתיסוף קולגן המכיל חלבון הוא אחד המפתחות להקלה בבעיות העיכול, מה שגם עוזר לחזק את המערכת החיסונית שלנו.
מחקרים רבים מראים, שדרך העברת חומצות האמינו, ביחד עם הקולגן עוזרות לריפוי ואיטום של המעיים, במקביל למניעת אי נוחות בעיכול. כשיש נזק או דלקת ברירית המעי, הוכח כי השלמת קולגן (10 גרם ליום) מסייעת לחיזוק תאי השריר.

8. תומך בניקוי רעלים והגנה מבפני חיידקים.

מכיוון שקולגן הוא מולקולה הידרופילית, הוא נמשך למולקות מים וחומציות, שמסייעות לתהליכי העיכול. כאשר הוא נכנס לגוף, הקולגן מקיף את עצמו במים וחומצת קיבה, בזמן שהוא עובר בדרכי ה-GI, מה שמסייע לפירוק חלבונים ופחמימות במעי. בנוסף, ע”י החזקת המים במעי, הקולגן עוזר להעביר מזון דרך דרכי העיכול בצורה חלקה יותר, מה שעוזר לנו להפריש רעלים באופן מהיר וסדיר יותר. לסיכום: אורכה של מערכת העיכול של מבוגרים היא כ9 מטרים בערך. זה מבנה ארוך שמצריך שמירה. מחקרים מראם כי סיבי הקולגן מסוג 1 ו-3 ממלאים תפקיד מבני משמועתי ברירית המעיים שלנו. מכוון ששמירה על חוזק ואלסטיות של רקמות המעי שלנו היא קריטית, אז המון אנשי מקצוע טוענים שתיסוף של 10 גרם קולגן ביום הוא הכרחי לשמירה על מערכת העיכול.

9. מסייע במניעת “תסמונת דליפת המעי” ומצבים אוטואימוניים.

הקולגן עוזר לשמור על שלמות רקמות החיבור שלך, כמו המפרקים, השרירים והסחוס שלנו, שהיא סוג של גומי… שמגן על המפרקים שלנו. עכשיו, ככל שרמות הקולגן של הגוף יורדות עם הגיל, גם עולה הסיכון להפרעות במפרק הניווני. כמה מחקרים הראו כי נטילת תוסף הקולגן עשוייה לעזור בשיפר הסימפטומים של הפרעות במפרקים ולהפחתת כאבי מפרקים באופן כללי. במחקר אחד, שכלל 73 משתתפים שצרכו 10 גרם קולגן מדי יום במשך 24 שבועות.. המשתתפים חוו ירידה משמעותית בכאבי המפרקים בזמן הליכה ובמנוחה לעומת הקבוצה שלא השתמשה בקולגן לסיכום: לשיפור בריאות המפרקים והקלה בכאבים הקשורים למפרקים, מחקרים מראים כי נדרש לפחות 24 שבועות של תוסף קולגן יומי (10 גרם ליום)

“מה שהמחקרים מספרים לנו באופן ברור זה שהקולגן עובד – אבל העניין הוא שאנחנו חייבים סבלנות, ולהתמיד לקחת אותו על בסיס יומיומי בשביל לקבל את מלוא היתרונות”

– דר צ’אד וולדינג.

 

בהתבסס על עדויות קליניות, את תחווי את מלוא היתרונות של הקולגן בתקופת זמן של 8 שבועות עד 12 חודשים, בשימוש יומי וקבוע. 
לקחת סקופ קולגן מדי פעם, לא ייתן לך את מלוא התוצאות, אפילו לא קרוב בהשוואה לשימוש יומי.
יחד עם זאת, זה לא יהיה מטורף לגמרי אם תתחילי לחוות את התוצאות של הקולגן כבר בשבועות הראשונים, במידה ותתמידי כל יום. ד”ר צ’אד, מספר: “המון מהלקוחות שלי חווים תוצאות כבר בתקופה הראשונה”, נשים בגילאי 60+ אולי ייצטרכו שימוש יותר ממושך בשביל לראות תוצאות דרמטיות.
באופן כללי תיסוף של 5-10 גרם קולגן מומלץ, אבל לאנשים מבוגרים, שרמות הקולגן שלהן בצניחה, אולי יזדקקו ל10-20 גרם קולגן בשביל לקבל את המקסימום תועלת, ניתן גם לעשות ‘העמסת’ קולגן – שיטה ידועה ויעילה.
אחד הרופאים המומחים בתחום, ד”ר צ’אד מספר:

“בעזרת שיטת העמסת הקולגן, המטופלים הכי
מצליחים נוטלים 10-20 גרם קולגן ביום”… ד״ר צ׳אד

הכפלת מינון הקולגן עוזרת לשקם את המחסור שנוצר בגוף, ועוזרת לגוף להתגבר בקלות על צניחת רמות הקולגן שנוצר עקב הגיל…
בזמן שחלק מהאנשים משתמשים בשיטת ‘העמסת הקולגן’ רק בתקופה הראשונה של השימוש, מחקרים מראים ששימוש גבוה יותר בקולגן לאורך זמן, מספק תוצאות טובות יותר ועוזר להבטיח שרמות הקולגן יישארו גבוהות לתמיד.

איך להשיג יותר קולגן מהתזונה שלך?

למרות שניתן להשיג קולגן באמצעות הדיאטה… (צריכת מוצרים מהחי כמו בשרים, הסחוס שנמצא בנתחי בשר, העור של העוף, קשקשי דגים וכו’) רוב האנשים לא ייקבלו מספיק קולגן, ורוב האנשים לא יצליחו לאכול את סוגי המזון האלה… זאת אחת הסיבות שכן מומלץ להכניס קולגן דרך תוסף. אבל הנה משהו שאת חייבת לדעת… לא כל תוספי הקולגן זהים… ככל שיותר ויותר תוספי קולגן מתפרצים לחיינו, זה קריטי להבין את הסוגים השונים של הקולגן, ועל מה כן חשוב להסתכל, וממה חשוב לברוח. 

הקולגן הכי טוב לנשים מגיל 40-50 ומעלה

סוגי קולגן, זה משהו שכמעט לא מוכר ולא מדברים עליו. אבל סוגים שונים של קולגן מכילים סוגים שונים של חלבונים, שלכל אחד מהם יש מטרה שונה בגוף.    יחד עם זאת, המחקר הכי עדכני מראה שיש יתרונות ברורים לקולגן מסוג 1 ו-3, שהם אלה שעוזרים להאטת תהליכי ההזדקנות.  סוגי הקולגן האלה יעילים במיוחד לכל אישה שמחפשת להמשיך ולשמור על הניידות והאלסטיות של העור, העצמות והמפרקים שלה, גם מעבר לשנות ה-50, 60, 70 ויותר.    קולגן מסוג 1, הוא הקולגן הכי שכיח בגוף האדם, וסופר יעיל נגד תהליכי הזדקנות כמו:
* להיפטר מקמטים * הידרציה וגמישות העור * ריפוי פצעים, היווצרות רקמות של צלקות * הפחתה בצלוליטיס, לפעמים אפילו בסימני המתיחה * ירידה מתונה במשקל קולגן מסוג III, שהוא הקולגן השני השכיח ביותר שנמצא באופן טבעי בגוף האדם, יעיל בטירוף נגד תופעות של הזדקנות כמו: * חוזק השרירים, רצועות והגידים. * החזרת הניידות בכל רקמות החיבור. * הקלה בכאבים. * חוזק העצמות ובריאות המפרקים. * פעילות תקינה של המעיים. * יעיל נגד פגיעות ומניעת נפילות
מכל היתרונות הבריאותיים של הקולגן, עולם המחקר מראה שוב ושוב את היכולת של הקולגן, מסוג 1 ו-3 …    לתמוך בעור, שיער, ציפורניים, ושאר תהליכי ההזדקנות שמגיעים עם הגיל. כמו גם לשפר את הכוח שהשרירים שלנו יכולים לייצר את חוזק וגמישות הרצועות והגידים לתמיכה מיטבית במפרקים בריאים.  לכן בבחירת תוסף קולגן, חשוב לוודא שקולגן מסוג I שהוא הנפוץ ביותר בגוף – קיים בנוסחה.

איזה קולגן הכי מומלץ? או במילים אחרות - על מה את רוצה להסתכל כשאת בוחרת את הקולגן שלך?

1. תברחי מההבטחות השיווקיות של ‘חומצה היאלרונית’ - דחוף!

השימוש בחומצה היאלרונית בתקופה האחרונה הפך למאוד פופולארי, העניין הוא שחייבים לחלק את השימוש
בחומצה הזאת ל-2. הזרקות. ונטילת כדורים/אבקה. האנשים שקיבלו זריקה, דיווחו על הקלה מיידית בכאבים,
וגם זה, עדיין רחוק מלהיות מוכח מדעית.
מה שמעניין כאן… הוא שאין היום אף מחקר שמוכיח שחומצה היאלרונית תורמת, אפילו באחוז אחד לדלקות,
כאבי מפרקים, או תקינות האיברים. אפילו לא ב-1% אחד בודד!
כן, אני יודע שזה נהיה מאוד נפוץ לפרסם מוצרים שיש בהם חומצה היאלרונית, אבל זה עוד גימיק שיווקי
שגובים עליו עוד כסף, לשווא. אז תזהרי מהמוצרים האלה.

2. תוודאי שיש בתוסף ויטמין c:

אם כבר החלטת להכניס קולגן לגוף? זו החלטה מעולה. אבל חשוב לי שלא תבזבזי זמן ותכניסי קולגן ללא וויטמין c… תביני, חוסר בויטמין c עלול לפגוע בייצור הקולגן בגוף, אבל לא רק זה… אלא מחסור בויטמין c יכול לפגוע באיכות הקולגן שכבר קיים בגוף. וזה קריטי.  כשיש לנו חוסרים של ויטמין c בגוף, ייצור הקולגן נפגע באופן דרמטי ויכולה להווצר פגיעה קשה ברקמות הגוף.  בלי קשר, תזונה נכונה שמכילה כמויות של ויטמין c יכולה לעזור לשמירה על עור בריא. מזונות כמו:  פירות הדר, פלפלים, אננס ואפילו עגבניות. חשוב להוסיף כמויות של נוזלים.  אם אין לך ויטמין c בתוסף הקולגן שלך? זה כאילו את נוסעת לאילת ב-5 אוטובוסים במקום אוטובוס אחד…

3. המפתח השלישי והקריטי? חומצות אמינו + קולגן מסוג 1

חפשי איזה חומצות אמינו, אם בכלל יש בתוסף… תוספת של חומצות אמינו
לתוסף, הופכת את חוקי המשחק. תוספת חומצת האמינו בטא אלנין וקריאטין טהור 
הם יתרון אדיר …
מחקרים מצאו שחומצת האמינו בטא אלנין עוזרת לאנשים לבצע יותר חזרות באימון, וגם
משפרת את ביצוע האימון האירובי. איך זה עובד? ברגע שאנחנו מכניסים את החומצה בטא אלנין לגוף,
היא הופכת למולקולה בשם קרנוזין, והיא עוזרת להגן מפני ירידות ב-PH שנגרמות ע”י הדיאטה שלנו,
היא גם נותנת הגנה מפני ייצור של חומצה לקטית. במילים יותר פשוטות, היא עוזרת לתהליך החיטוב,
הכושר והבריאות. היא סוג של ‘כיפת ברזל’ שמגנה עלייך.
בשורה התחתונה: אם את מעוניינת להתחיל להשתמש בקולגן, הרופאים מסכימים שהקולגן תורם ומלא יתרונות, אבל חשוב לבחור את סוג הקולגן בחוכמה.
קולגן שמכיל ויטמין c, חומצות אמינו , והוא מבוסס על סוג קולגן מס’ 1, קולגן שמופע באופן הדירוליסטי, מה שנותן ספיגה מלאה ומהירה ומעניקה לגוף שלך יתרון עצום בכל מה שקשור למניעת כאבי מפרקים, וכן להפחתת סימני ההזדקנות הנראים לעין.
אחרי אינסוף שיחות עם רופאים, קריאת מחקרים, בדיקות בשטח… הגענו לפורמולה הייחודית:

קולגן ונוס של בריאותלי!

אבקת קולגן ונוס של בריאותלי מכילה חומצות אמינו מתקדמות, ויטמין c, קולגן מסוג 1 ו… היא בטעם פסיפלורה עדין… שמטרתה היא לספק בריאות למפרקים, השיער, העור, הציפרוניים, השרירים, העצמות והתנועותיות לאורך זמן שלך. השילוב של חומצות אמינו מתקדמות, קולגן מסוג 1, ויטמין c, חלבון ופפטידים הוכח ככזה ש:
חשוב: ההנחה, המשלוח חינם הבונוסים והדיל המיוחד של קדם ההשקה מוגבל *מאוד* בזמן ויכול להעלם בכל רגע (אני לא אומר את זה בשביל לזרז אותך, אבל בשביל לעדכן שאנחנו שומרים את הזכות להוריד את המבצע בכל רגע נתון)

סוף סוף, דרך פשוטה, נוחה, מגובה מדעית להוסיף קולגן לתזונה תוך שניות ספורות!

כל מנת הגשה של ונוס קולגן של בריאותלי מכילה 10 גרם קולגן, באיכות הגבוהה ביותר, קולגן מסוג 1 שהוא קריטי לשמירה על המראה של העור, השיער, הציפורניים, המפרקים, העצמות השרירים ועוד…

באמצעות פורמולה מתקדמת של קולגן פפטיד הידרוליזה, אבקת הקולגן של בריאותלי ‘’וונוס קולגן’’ מאפשרת ספיגה בעוצמה מלאה.    מה זה אומר מבחינתך? שהגוף יכול לפרק, להמיר ולספוג בחזרה בתאים בשביל לבנות מחדש את החוזק של המפרק, למלא קווים דקים בעור, ולמנוע את תהליכי ההזדקנות בצורה יעילה פי כמה וכמה ממותגי קולגן שלא מכילים את הנוסחה הייחודית של בריאותלי.    למידע נוסף כיצד אפשר להחזיר את הנעורים שלך בעזרת תוספת נכונה של קולגן, ניתן ללחוץ על הכפתור שכאן למטה
me20201 (1)

קבלי מעל ל-30% הנחה לכבוד השקת קולגן ונוס!

קבלי מעל ל-30% הנחה לכבוד השקת קולגן ונוס!

מי אתם, ג'ניה ובריאותלי? המטרה שלנו:

המטרה של ג’ניה רומסקי ובריאותלי בעמ היא אחת: לגרום ל-100,000 נשים להתחטב, להתהדק, לשפר את איכות העור, ולהגיע לגרסה הכי בריאה של עצמה. 


זה כולל עצמות חזקות. עור נקי. פחות מחלות שמגיעות עם הגיל. מערכת חיסונית חזקה, וגוף יעיל. פשוטו כמשמעו, גוף יעיל. אנחנו עושים את זה ע”י מחקר עמוק, סקרנות ולמידה בלתי נגמרים, והכי חשוב – שיטות חדשות מבוססות מחקר. 


נכון לכתיבת שורות אלה, יש לנו 17,087 לקוחות שהגיעו למטרה שלהן. בין אם זה אחוז שומן נמוך יותר. בין אם זה מערכת חיסונית חזקה. בין אם זה גוף יעיל יותר. ובין אם זה היכולת לשרוך שרוכים או להגיע לאחוז שומן נמוך. 

 

כל אחת והמטרות שלה – אנחנו פה בשביל לקדם את המטרה שלך ונעשה הכל. “המטרה שלנו היא לגרום ל-100,000 נשים לאהוב את מה שהן רואות במראה וע”י כך לעזור לסביבה שלהן ולהפוך את מדינת ישראל לבריאה, יפה ומאושרת יותר”

me and tai new
(c) בריאותלי בע”מ וג’ניה רומסקי 2014 – 2020

איכה, אליפלט 26, תל אביב/ויוורק 
יצירת קשר: [email protected]

בריאותלי לוגו

הצהרת אחריות: המידע באתר זה אינו מיועד או משתמע כתחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מקצועי. כל התוכן, כולל טקסט, גרפיקה, תמונות ומידע, הכלול באתר זה או באתרים הקשורים אליו, הוא למטרות מידע כללי בלבד. בריאותלי אינה אחראית על דיוק המידע הכלול באתר אינטרנט זה או באתרים קשורים, וכל אדם מצריך התייחסות שונה, המידע באתר עשוי להשתנות ללא הודעה מוקדמת. אם את מתכוונת ליישם את המידע באתר הזה, או בכל אתר אחר ויש לך מצב רפואי מסויים, את מוזמנת להתייעץ עם הרופא המטפל שלך.

Skip to content