חיזוק שרירי הליבה – איך זה קשור להזדקנות שלך

פייסבוק
טוויטר
לינקדין
ווטסאפ
אימייל

חיזוק שרירי הליבה – הדרך אל האושר

לפני הכל – כאדם כשאני נכנס ללמוד משהו, אני אף פעם לא אבוא בגישה של אני יודע הכל, זאת הגישה אחת ההרסניות שצמחה בעולם המודרני – פתחו את הראש,ותשאירו את הידע שלכם בחוץ, בסוף המאמר תוכלו לקחת מה שנראה לכם ולהעזר בו.


שרירי הליבה נמצאים במרכז הגוף והם מחברים בין פלג הגוף העליון לתחתון. שרירי הליבה נותנים לגוף שלנו את האפשרות להיות יציב ובעל תנועתיות גמישה – וזו נובע ע"י האיזון של השלד לבין השרירים.
 

שרירי ליבה הם קבוצת שרירים, שכאשר הם מאומנים ומספיק חזקים הם תורמים לנו המון. הם אחראים לייצוב האגן,עמוד השידרה ותורמים לנו לכל הפעולות הכי בסיסיות ויומיומיות כגון הליכה,שכיבה,ישיבה ,קימה ועוד.

אז אני אעשה אימוני פיטבול ועוד תרגילים מוזרים לשיפור "שרירי הליבה"


אחת הבעיות הנפוצות ביותר בשנים האחרונות היא כאבי גב. וכן, גם לאנשים שעושים פילאטיס,יוגה, אימוני פיטבול ועוד תרגילים שמתיימרים להיות האימונים הטובים ביותר לשיפור שרירי הליבה.
 

התמקדמות באימונים הללו על מנת לשפר את שרירי הליבה, תהיה טעות חמורה. אני לא אומר ששרירי הליבה לא עובדים באימונים מהסוג הזה, אבל שרירי הליבה שלנו עובדים גם כשאנחנו מתיישבים על כיסא.

 

איך לחזק את שרירי הליבה?

שרירי הליבה יעבדו בצורה הכי טובה כשאנחנו נתחיל  לבצע תרגילים מורכבים שהם תרגילים פונקציונלים –  לדוגמא הסקוואט,ונדאג לעלות ברמת הקושי(המשקל) בהדרגה. במצב כזה הגוף שלנו חייב לרתום את שרירי הליבה  לעבודה.

 

הסיבה היא מאוד פשוטה – אנחנו מפעילים המון שרירים ,הרבה מפרקים, ומחייבים את הגוף ליצור שיווי משקל ואיזון – כשזה קורה שרירי הליבה יעבדו בצורה המיטבית והיעילה ביותר.

 

אני מאמן 7 שנים בכיף גדול,והמון פעמים קורה לי מצב שמגיעים אליי מתאמנים מיוגה,פילאטיס,פיטבול ולמרות שהאימונים האלה "מיועדים" לחזק את שרירי הליבה,יש להם כאבי גב ושרירים מאוד חלשים.

 

שלא תבינו אותי לא נכון, אני לא אומר שלמי שיש כאבי גב,בהכרח יש לו שרירי ליבה חלשים, לרוב זה נכון, אבל לא תמיד. מתאמנים כאלה, שמגיעים אליי אחרי שנים של אימונים בשיטות כמו שהזכרתי קודם, ומתחילים להתאמן בעזרת תרגילים פונקציונלים מורכבים חווים שיפור כמעט מיידי בשרירי הליבה שלהם וכמובן בכאבי גב.

 

לסיכום:

תדאגו לבצע תרגילים מורכבים כגון :

סקוואט,פרס(לחיצת כתפיים),שכיבות שמיכה,דדליפט,מתח וכו'. לא חייבים בשביל התרגילים האלה אפילו מכון.

 

חשוב ללמוד את הטכניקה לפני שמתחילים לבצע את התרגילים.אין להסיק מאמר שאני נגד אימוני פילאטיס,יוגה ופיטבול, הם יכולים להיות אימונים טובים, אך לחיזוק שרירי הליבה,הבחירה באימונים הללו לא תהיה  הבחירה האידיאלית.

 
 
Picture of ג'ניה רומסקי

ג'ניה רומסקי

ג'ניה רומסקי, מייסד בריאותלי - עזר למעל 17,000 נשים להשיג את המטרת החיטוב והבריאות שלהן. כתב 3 ספרי רבי מכר - דיאטת החירום, הדיאטה האחרונה והתפריט המושלם. השיטה שלו שבזכותה הגיע לערוץ 10, Ynet, דה מרקר, ישראל היום ועוד מושתת על המדע הכי מתקדם ומותאמת לגוף האישה

Skip to content