_______

 

הסיוט של כאבי הגב שלך: למה זה שיוריד אותם ב- 80%

היי לך, מה שלומך? 

תראי, לפני 4 שנים ישבתי עם מתאמנת מדהימה, היא רזתה מעל ל- 24 ק"ג והחליטה ללכת לדגמן – ישבנו בבית קפה ודיברנו על טכניקות שיעזרו לך לתת "פוש אחרון"  כדי שהיא תהיה בשיא שלה לצילומים. המלצר הגיע, שאל אותנו מה נרצה להזמין, כשבאתי לפתוח את הפה ולענות לו, ראיתי דבר נורא!

 

למתאמנת שלי נפל העט, היא התכופפה להרים אותו והסתכלתי. לא, לא על מה  שכרגע רץ לך בראש, אלא על הדרך שבה היא התכופפה. מיד אמרתי למלצר שיבוא בעוד 15 דקות.

 

וסיפרתי למתאמנת שבפעם הבאה שהיא תתכופף ככה, סיכוי גבוה שהיא תפצע, והראתי לה איך צריך להתכופף + נתתי לה את ה-תרגיל שכל אדם חייב להכיר בכדי למנוע פציעות גב. למרות החשיבות, היא אמרה שזה לא מעניין אותה, את יכולה להתחבר לזה?

 

כעבור שבועיים… יום לפני הצילומים של המתאמנת, היום החשוב בחייה – היא  מתקשרת אליי בוכייה. זה לא היה סימן טוב. "יש לי פריצה דיסק, זה קרה היום, כשהתכופפתי". היא בקושי הצליחה לסיים את המשפט מרוב הדמעות שלה.

 

אני אספר לך ממש בעוד שנייה 1 איך היה אפשר למנוע את זה, ואיך אפשר בכלליות למנוע 80% של  פציעות גב. אבל רגע לפני זה, אני רוצה לחשוף בפנייך תרגיל 1 שמוריד את כאבי הגב + הסיכוי לפציעה ב- 80%. גם אם כרגע אין לך כאבי גב, את חייבת להכיר את התרגיל  הפשוט הזה.


אגב, התרגיל הזה גם מחזק את שרירי הבטן בצורה מופלאה.

 
 
 
 

מגניב, אז איך אפשר בעצם למנוע כמעט לחלוטין את פציעות הגב? אלה כללי האצבע :

 

1) לשמור על גב זקוף, לא משנה באיזו סיטואציה.

תראי, במהלך היום אנחנו מתכופפים המון, והפציעות הכי חמורות מתרחשות כאשר יש כיפוף בגו + רוטציה(סיבוב). זה המצב הכי מסוכן לנו, גם אם אין כמעט שום משקל עלינו. גם אם נרים עיתון, ונבצע את זה בסדר פעולות שגוי, יש לנו סיכוי להיפצע. אז תקפידי על גב זקוף.

 

איך  עושים את זה? מרימים את החזה כלפי מעלה+מוציאים אגן לאחור(הסרטון מסביר את זה בצורה מעולה).

 

2) להשתדל להתכופף בקו ישר. במקום להתכופף ואז להזיז את הגב שמאלה או ימינה.

 

3) לכופף ברכיים בזמן שאנחנו רוצים להרים משהו מהריצפה.

המצב האידיאלי להרים חפץ כלשהו מהריצפה הוא : לכופף ברכיים + לשמור על גב זקוף(ממליץ ללמוד תרגיל בשם סקוואט, אחד התרגילים הכי יעילים שקיימים – אדבר עליו במאמר אחר)


 

4) לשמור על החפץ קרוב למרכז כובד הגוף.

להשתדל שהחפץ יהיה כמה שיותר קרוב אלינו בזמן שאנחנו מרימים אותו, ככל שהוא יהיה רחוק יותר מהגוף שלנו, הסיכוי לפציעה עולה משמעותית מהסיבה הפשוטה שנוצר עומס מטורף על החוליות בגו.

 

אלה הם כללי אצבע, וזה לא משנה בכלל אם את עושה קניות, סוחבת ילד, מרימה עיתון מהריצפה
וכו' וכו'. אני יודע שהנושא הזה הוא פחות "סקסי" מבדרך כלל, אבל הוא הכרחי. איך נוכל לשרוף שומן בטן כשהגב שלנו פצוע ולא מאפשר לנו תנועתיות? יהיה לנו מאוד קשה!

 

אגב, אותה מתאמנת היום מדגמנת ללא הפסקה ומבצעת את התרגיל הזה לחיזוק הגב 3 פעמים בשבוע, על בסיס קבוע.

ההמלצה שלי היא לבצע את התרגיל הזה בדרך הבאה, ניתן לעשות אותו אפילו במשרד או בכל מקום אחר. 12 חזרות ו- 3 סטים. כשבין סט לסט אנחנו נחים דקה וחצי. סט 1 = 12 חזרות. אשמח לשמוע את דעתך, איך הסרטון הזה עזר לך, בתגובות שכאן למטה:

 

 

 

 
 
ג'ניה רומסקי

ג'ניה רומסקי

ג'ניה רומסקי, מייסד בריאותלי - עזר למעל 17,000 נשים להשיג את המטרת החיטוב והבריאות שלהן. כתב 3 ספרי רבי מכר - דיאטת החירום, הדיאטה האחרונה והתפריט המושלם. השיטה שלו שבזכותה הגיע לערוץ 10, Ynet, דה מרקר, ישראל היום ועוד מושתת על המדע הכי מתקדם ומותאמת לגוף האישה

הצהרת אחריות: המידע באתר זה אינו מיועד או משתמע כתחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מקצועי. כל התוכן, כולל טקסט, גרפיקה, תמונות ומידע, הכלול באתר זה או באתרים הקשורים אליו, הוא למטרות מידע כללי בלבד. בריאותלי אינה אחראית על דיוק המידע הכלול באתר אינטרנט זה או באתרים קשורים, וכל אדם מצריך התייחסות שונה, המידע באתר עשוי להשתנות ללא הודעה מוקדמת. אם את מתכוונת ליישם את המידע באתר הזה, או בכל אתר אחר ויש לך מצב רפואי מסויים, את מוזמנת להתייעץ עם הרופא המטפל שלך.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

ג'ניה רומסקי

אודות - ג'ניה רומסקי

המטרה של ג'ניה רומסקי היא אחת: לגרום ל-100,000 אלופות להתחטב ולאהוב את מה שהן רואות במראה – וכל זה בזמן שאת יודעת איך להסביר את התוצאות שהגעת אליהן, לסביבה הקרובה שלך – בשביל להפוך את המדינה לבריאה יותר.

מעל ל- 17,000 לקוחות מרוצות

Facebook
ג'ניה רומסקי

אודות - ג'ניה רומסקי

המטרה של ג'ניה רומסקי היא אחת: לגרום ל-100,000 אלופות להתחטב ולאהוב את מה שהן רואות במראה – וכל זה בזמן שאת יודעת איך להסביר את התוצאות שהגעת אליהן, לסביבה הקרובה שלך – בשביל להפוך את המדינה לבריאה יותר.

המוצרים המומלצים

חדש! Im מגנזיום

קקאו 10x

דף המוצרים הפופולארים

בריאותלי בי באלאלנס

הפרוביוטיקה של בריאותלי - ''פרוטקטור'' חזר למלאי!

קולגן ונוס של בריאותלי

חיטובית - חלבון פרימיום

הדיאטה האחרונה (תוכנית הדגל)

מאמרים פופולארים

Facebook

הצהרת אחריות: כל המידע שנכתב בדף זה מיועד לאנשים בריאים. המידע באתר זה אינו מיועד או משתמע כתחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מקצועי.


כל התוכן, כולל טקסט, גרפיקה, תמונות ומידע, הכלול באתר זה או באתרים הקשורים אליו, הוא למטרות מידע כללי בלבד. בריאותלי אינה אחראית על דיוק המידע הכלול באתר אינטרנט זה או באתרים קשורים, וכל אדם מצריך התייחסות שונה, המידע באתר עשוי להשתנות ללא הודעה מוקדמת. אם את מתכוונת ליישם את המידע באתר הזה, או בכל אתר אחר ויש לך מצב רפואי מסויים, את מוזמנת להתייעץ עם הרופא המטפל שלך.

 

דילוג לתוכן